отворено моќ генератор 250kw 60hz со тешки за употреба индустрија
Ново

отворено моќ генератор 250kw 60hz со тешки за употреба индустрија

DEN 648000.00

Во форма достапна за нарачката

отворено моќ генератор 250kw 60hz со тешки за употреба индустрија
1.1 Генератор на податоци
Модел
HQY250 SGF
Режим на моќ
250 KW
Потрошувачка на гориво
209g/kwh
Номинална напон
220/380 V,230/400 V,110/220 V
Фреквенција
50 HZ/60 HZ
Брзина
1500/1800rpm
Фактор на моќност
0.8
Номинална на напон минливи на вредноста
±20-15%
Напон стабилизација на времето
1.5 s
Номинална на напонот на струја
≤1%
1.2 Дизел Мотор Податоци
Производителот&Модел
yuchai&YC6 MK420 L-D20
Моторот знаци
Вбризгување, Природно aspirated ,Создаден*мозочен Удар 108*115
Моторот номинална брзина
1500rpm/1800rpm
Моторот режим на моќ
220kw
Моторот премиер моќ
200kw
Цилиндар
6
Интер-ладење
Затворена вода за ладење
Во текот вчитај
110%
Започнете метод
Електричен старт
Брзина на гувернерот
Електронски гувернерот
1.3 Алтернатор Податоци
Производител
Маратон
Алтернатор фреквенција
50/60 HZ
Алтернатор напон
220/380 V Еден/Три фаза
Линија напон нарушување го оценувате
≤3%
Заштита одделение
IP22/IP23
Изолација одделение
H
Ладење модел
Авто-ладење со фановите
Побудување
Brushless,само-побудување со AVR

Главните својства

Номинална Напон:
220v/380v 230v/400v 110v/220v
Фреквенција:
50Hz/60Hz
Номинална моќност:
250kw
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
HQY250SGF
Номинална Струја:
450A
Брзина:
1500/1800RPM
Излез Тип На:
AC Три Фаза
Сертификат:
CE/ISO9001/BV/EPA
боја:
Клиенти Барања
Гаранција:
1000 Работни Часови/1 Година
control panel:
lcd control panel
Побудување тип:
Brushless Само-возбуден
Фактор на моќност:
0.8 Lagged
Заштита класа:
IP22/IP23
Ладење метод:
Затворен Круг на Вода за ладење
Insulaltion одделение:
H
Генератор излезна моќност:
275kw

Избор на купувачот