електрични шеќерна трска морнар вертикална шеќерна трска сок машина 4 rollders трска-сок изстискване, трска дробилката 110v/220v 1pc
Ново

електрични шеќерна трска морнар вертикална шеќерна трска сок машина 4 rollders трска-сок изстискване, трска дробилката 110v/220v

DEN 32285.00
DEN 33984.00

Во форма достапна за нарачката


Ниска цена на електрична шеќерна трска морнар вертикална шеќерна трска сок машина
сликата покажува :
Производ карактеристики
1.На машина прифаќа црв и синџир или опрема и синџирот на пренос, трајни употреба.
2.На цедењето ролки, лесно може да се преземат, освен да се исчисти.
3.На шеќерна трска морнар е особено погоден за да се извлече тешко sugarcanes.
4.Сите делови што се во допир со храната се направени од не ' рѓосувачки челик за да се обезбеди здравје
5.Сок и dregs може да се одвои автоматски и брзо, можете директно да уживате во свеж сок по притискање .
6. Освен тоа, може да се извлече други слични плодови, како ѓумбир
Модел
Моќност(KW)
Volt(V)
Фреквенција
(Hz)
Ефикасност
(Kg/h)
G. W.
(Kg)
Пакет
(mm)
RY-L100 A
0.75
110/220
50/60
350-400
69
560x360x590
модел
Моќност
(KW)
Volt
(V)
Фреквенција
(Hz)
Ефикасност
(Kg/h)
G. W.
(Kg)
Пакет Големина
(mm)
RY-L100 B
(4 Rollers)
0.75
110/220/230
50/60
350-400
62
560x360x650
Како да работат на тоа? 1. Trun Црвено насока на стрелките на часовникот (тоа може да се отвори) 2. притиснете Зелено 3. претвори Црно (право е да започнете, дното е контра-blockwise ве Молиме имајте во предвид како beblow !!! Ве молиме имајте во предвид како beblow !!! А)бидете сигурни дека ќе се обезбеди точни информации(примачот име,адреса,поштенски код и телефонски број ) кога ќе се направи ред,или тоа ќе ви го одложи за достава на време,ние не се одговорни за тоа. Б)Ако изберете "продавачот за испорака метод"(368.42 ДОЛАРИ ), што ќе ви помогне да се организира на пратката од страна на морето и испорака до вашиот најблизок морско пристаниште! Ако превозот по море, по пристигнувањето дестинација морско пристаниште, купувачот треба да се обрне на одредиштето порта трошоци (како што се терминал ракување со обвиненија, документи на податоци, складирање податоци, итн), даночни да се направи царинење и ги собереш на стока со себе (Без врата до врата испорака) В)Ако изберете DHL / ARAMEX / FEDEX,ТНТ ,и ДР, ние ќе ви помогне да се организира на пратката од страна на international express и директно испорака до вашата адреса (од врата ДО ВРАТА УСЛУГА)! Ако пратката од експрес, по доаѓањето на купувачот само треба да се плати данок. Г)Со цел да се заштити вашиот предмети и да се избегне било каква штета од превозот процес, Кога ќе го примите пакетот, треба да се изврши увид на предмети,ако се биде во ред, а потоа можете да се регистрирате. Ако дознаете машината е било оштетен, не се регистрирате и жалба против локалните шпедиција; Потоа ги преземат слики за оштетена машина и пакет, веднаш испрати порака до нас, ние ќе ви помогнат да го надминете проблемите. Д) Доколку вашиот поштенски код е припаѓаат на оддалечена област ,треба да се обрне 30 за далечинско цена

Главните својства

Број На Модел На:
QJH-L100B
Обликот на Полнење Порта:
Круг
Функција:
Цедењето,Автоматски Пулпа Исфрлање
Поставување Метод:
Табела
Сечилото Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Полнење Порта Форма:
Круг
сертификација:
CE,УЛ
Пулпа Сад Волумен:
0.5 L-1L
Домување Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Бренд Име:
LZHZXY
Капацитет:
500-1000ml
Оценка (Вртежи Во Минута):
Димензии (L x W x H (Инчи):
560x360x650 mm
Брзина На Вредноста:
Еден Опрема
Тип:
Еден Степен На Пренос (Masticating) Морнар
Моќност (W):
501-800W
тип ролери:
4 ролки
Моќност (W):
750W
is_customized:
Yes
Напон:
110V/220V
Нето тежина:
72kg
со англиски Упатство:
Yes
Број На Производ:
GL0025

Избор на купувачот