Автомобил Цртичка Cam Видео Рекордер за Мерцедес Бенц C W204 ниска spec(Year2008-2014)/ Benz E W212 ниска spec(2008-2015 година) Commom кабел
Ново

Автомобил Цртичка Cam Видео Рекордер за Мерцедес Бенц C W204 ниска spec(Year2008-2014)/ Benz E W212 ниска spec(2008-2015 година)

DEN 3600.00

Во форма достапна за нарачката

Систем за рано Предупредување на Возило работи песна отстапување
6.
ова е commom кабел поврзете го,ако треба obd кабел или AV-out cable,ве молиме оставете порака по ред.
слика покаже на инсталација,повеќе кул,поубави и повеќе совршена!
Технички Спецификации :
1. ви благодариме
.3а Интерфејс
8, H. Движење Откривање
кога автомобил DVR е вклучено, кога постои промена во предниот дел на екранот, тоа ќе започнете да снимате,ако ништо не се случи e d повеќе од 15 S , автомобилот DVR е стопирате да снимате, додека на екранот се менува. Гравитацијата сензор( G-сензор )
кога c ar G-Сензор е предизвикана, на снимање на видео, ќе бидат заклучени за да бидат заштитени. Возење рекорд/Звук на снимање/видео запис. Потекло : Кина копното
3. WDR Сет
WDR широк динамички рударство може да се пополни светлина за да направи видео може да се видат во многу темно средини
Апп УПОТРЕБА Покаже :
Поддршка на iphone | Андроид
Мобилен телефон поврзете Автомобил DVR преку Wi Fi
W i F i : CYHY
Wi F i P assword : 12345678
СТАН Слика покаже :
Поддршка автомобил листата :
Ако вашиот автомобил тип не е на листата,ве молиме контактирајте со нас да ни кажете на вашиот автомобил тип,година на вашиот автомобил и chasis,ние ќе ги провери тоа за вас.
Јазична поддршка :
Англиски (Австралија, Канада, Велика Британија, сад), Кинески (Едноставен и Традиционален, Хонг К ong Традиционалните), француски (Канада, France), германски, италијански, Јапонски, корејски, шпански (Мексико, Шпанија), арапски, руски
Производи Функција :
1 : Со WIFI,да се поврзете со мобилен телефон,може да се види возење рекордер во секое време.
Автомобил DVR Цртичка Cam Видео Рекордер за Мерцедес Бенц C W204(Година 2008-2014 ниска спецификации)/ Benz E W212(2008-2015 година ниска спецификации).
2, вградени менаџмент на енергија модул, ниска потрошувачка на енергија.Упатство
Answer : ___________________________ Note : По нарачате,ве молиме запомнете да ми кажете на вашиот автомобил тип,година. Копчето : вклучете(притиснете кратко време), исклучете(притиснете долго). Широк Агол 170 степен.
Пакет листата :
1.
4, поддршка за high-definition видео, текст, максимална поддршка за 1080 P.0, поддршка максимална 32 G мемориската картичка.
Ве молиме проверете ја големината на производи слики. 264 / AVC кодирање
Поддршка 1080p30,720p60,480p120, Поддршка MP4, AVI, МОВ видео формат. Изглед : Мини скриени тип
6.
6, поддршка за LCD / ТВ екранот излез
7, поддршка HDMI V1.chasis или боја на внатрешноста.
3, максимален проширување со 2 GB DDR2 / DDR3 меморија. Функцијата на копчето :
Во жариште на владата : кога автомобил DVR во нормален снимањето, Притиснете кратко за да внесете итен снимањето, притиснете долго ќе престане
снимање и ќе се промени на ТВ режим;
во ТВ режим : притиснете кратко за да го start / прекинете со снимањето, притиснете долго може да се промени за да се wifi режим. SD мемориска картичка : instore видео датотеки. Поддршка АПЛИКАЦИЈА за i OS,Android
2.Автомобил DVR( автомобил Дигитален Видео Запис Домаќин )
2. HD Ноќ Визија 1080 P,12 милиони пиксели
7. Меморија C apacity : Стандардна конфигурација 16 G (изборен 16 G, 32 G)
ПРОЦЕСОРОТ Главните технички параметри се воведе :
1, висока-перформанси 32-битен процесор, клокнат во доаѓаат на работа 432 MHz, интегрирани со високи перформанси DSP. Резолуција : 1080 P
7. Снимање агол : 170 ° степен
4. Функција : Ноќно зајакнување на
7.Поврзете кабли
3. Име : Автомобил DVR Автомобил Посветен возење снимач
2.
Копчето За Функција Опис :
1. Копчето за ресетирање : Притиснете на ова копче ќе го ресетирате Автомобил Возило за патување податоци recorder.

Главните својства

Sd Мемориска Картичка:
16G, 32G, Ниту еден
Тип На Објект:
Автомобил DVR
Интерфејс:
AV Надвор,SD/MMC,WI-FI,Micro SD/ТФ
Собранието На Чекање:
По Вчитувањето На Машина Со Интегрирана
Батеријата:
Отстранлив
OSD Language:
Кинески (Поедноставен),Шпански,Руски,Италијански,Кинески (Традиционалните),Арапски,Француски,Јапонски,Германски,Русија,Англиски,Корејски
Чипсет Производител:
Novatek
Видео Формат:
AVI,MPEG-4,MOV
Бренд Име:
plusobd
Специјални Функции:
Wifi Функција,SD/MMC Картичка,Анти-Вибрации,во Реално Време Надзор,Широк Динамички Опсег,Циклус за Снимање,Автоматски Баланс на Белата боја,G-sensor,Цикличното Снимањето,Ноќ Визија
Видео Кодот:
H. 264
Агол На Гледање:
170°
Траење На Батеријата:
енергија од автомобил
Слики Сензор:
Sony CCD
Број На Леќи:
1
GPS logger:
Надворешни
Пиксели:
1200Mega
Оригиналниот Пакет:
Yes
Мемориската Картичка Е Потребно Reding Брзина:
Класа 10
Камерата Резолуција:
1920x1080
Макс Надворешна Меморија:
32g
Рамки Во Секунда:
30
Екран На Допир:
No
Големина На Дисплеј:
користете mobilephone
Автомобил Производител:
Мерцедес-Бенц

Избор на купувачот