BOAOSI 2x H11 H8 ДОВЕДОА Автомобил Светла за Магла Светлина светилки drl Сијалица За BMW E39 325 328 М мини СПОРТСКИ Автомобил Стил
Ново

BOAOSI 2x H11 H8 ДОВЕДОА Автомобил Светла за Магла Светлина светилки drl Сијалица За BMW E39 325 328 М мини СПОРТСКИ Автомобил

DEN 765.00
DEN 1092.96

Во форма достапна за нарачката


Спецификација :
Приклучок : H11 H8
Боја : Бела
Зрак Агол : 360 степени
Напон : 12 V DC
Живот време : 65000 Часа
Гаранција : 1 година
Функција :
Нова LED технологија ја намалува потрошувачката на енергија од 38% до 90%
Посветла светлина; Ниска потрошувачка на енергија; Ниска температура
Убав изглед и Shockproof
Вграден-во Тековната Ограничување Отпорници
Заштеда на енергија и заштита на животната средина
Лесна инсталација, само plug & play
Директна замена на старите светилки со вжарено (без жици)
Долг живот, теоретските податоци е повеќе од 65 години, 000 часа
Брзо активни, површината SMD рефлектори може да даде исказ светлина одговор во microseconds, кои можат да се заштитат на возачите за безбедност во голема мера
Ве молиме проверете го контактот на вашиот автомобил пред ставање на ред
Пакет вклучувајќи : 2 парчиња H11 висока моќност сијалица

Главните својства

Емитуваат Боја:
Бела
Тип Socket:
H11
Тип На Објект:
Извори На Светло
Извор На Светлина:
LED
Автомобил Марка:
за BMW
Автомобил модел:
За BMW M мини СПОРТ
Температура На Боја:
6000K
Бренд Име:
BOAOSI
Лер Зрак Тип:
Поплави
Напон:
12V
Чип Собранието Тип:
SMD
Wattage:
30W
Led Чип Производител:
Epistar
автомобил модел 1:
За BMW E39 325 328
За Автомобил Светилка:
Правец На Ветер
чашката:
h11 h8

Избор на купувачот