50kw режим на постојан магнет дизел генератор 50 kva од кина
Ново

50kw режим на постојан магнет дизел генератор 50 kva од кина

DEN 216000.00

Во форма достапна за нарачката

50kw режим на постојан магнет дизел генератор 50 kva од кина

Главните својства

Број На Модел На:
HQR50ZGF
Номинална моќност:
50KW
is_customized:
Yes
Номинална Струја:
90A
Брзина:
1500/1800RPM
Номинална Напон:
110/220V 220/380V 230/400V
Фреквенција:
50/60Hz
Излез Тип На:
AC Три Фаза
боја:
Клиенти Барања
Гаранција:
12 месеци/1000 часа
Тип:
ATS дизел генератор
Фактор на моќност:
0.8 Lagged
Побудување тип:
Brushless Само-возбуден
Ладење метод:
Затворен Циклус на Вода за ладење
почнувајќи метод:
Електрични Почетна
Изолација Одделение:
h
Заштита одделение:
IP22/IP23
Сертификат:
CE/ISO9001/BV/EPA

Избор на купувачот