Rayway Висок Квалитет IP65 Ѕид монтирани 54W RGB 18leds AC/DC 12V базен светлина Езерцето Фонтана Подводни Водоотпорен Светилка
Ново

Rayway Висок Квалитет IP65 Ѕид монтирани 54W RGB 18leds AC/DC 12V базен светлина Езерцето Фонтана Подводни Водоотпорен Светилка

DEN 3360.00
DEN 4800.00

Во форма достапна за нарачката


PC материјал Ѕид монтирани RGB боја 54 W 18pcs led базен led светла Езерцето Фонтана Подводни IP68 Водоотпорен Светилка
Напомена : Ние може да се надополни експрес испорака (Fedex/DHL/EMS) за вас ако вашиот парцела е над 2kg( 2 парчиња стока ) . Но, само што бесплатна надградба на превозот да се Велика Британија, сад,Австралија, Австрија, Белгија, Канада, Данска, Франција, Германија, Индија, Индонезија, Ирска, Италија, Малезија, Нов Зеланд, Холандија, Норвешка, Филипини, Сингапур, Шпанија, Шведска, Швајцарија, Тајван, Тајланд. Ако тежината на вашата нарачка над 2kg(ве молиме проверете предмети е тежината на "Спецификација"), За следната дестинација земји,превозот метод ќе биде надграден со DHL за слободни.
Светилка Покаже :
Опис :
Карактеристики На Производот :
1. Еколошки,Високо CRI
2. Висока Ефикасност,Заштеда На Енергија
3. Долг Живот .Издржливост и Безбедно
Апликации :
На Улица ,Отворен ,Градина .Декорација Осветлување.
Нема. :
Спецификации :
1
LED Тип
Ѕидот Монтирани ПРЕДВОДЕНА Подводни светлината
2
Моќност
54 W
3
Извор на енергија
Epistar LED Чип
4
Напон
AC DC12 V
5
LED Количина
18 LED
6
Водоотпорен Одделение
IP68 ,Можат да се стави во вода директно
7
Тип
Монтажа На Ѕид
8
Боја
RGB Боја се менува
9
Екстра
Далечински контролер вклучени
10
Зрак Агол
180 степен
11
Димензија
D : 178mm * H : 105mm
12
Боја на Домување
Бела + Сребро.
13
CRI
> 88
14
Случај Материјал
PC
15
IP Одделение
IP68
16
Работна Фреквенција
50 ~ 60 HZ
17
Работна Температура
-40 степен ~ 60 степен
18
LED Живот
> 50000 часа
19
Сертификат
CE.ROHS
Настава книшка
1 .RGB LED Светилка : базен светилка
2 . Далечински управувач функција, Притиска На копчето а - switch Б - функција, моделот; C - забрзување Д - ретардирани брзина
3 . Б - функција 20 вид на обрасци
1. Промени постепено седум бои 10. Би-боја dodges црвена Сина
2. Седум боја скокови 11, тробојка црвено-сина зелена dodges
3. Тробојка скок 12, Сам Зелена
4. Bi-боја скок 13, Сина Сам
5. На една боја dodges зелена 14, Црвена Сам
6. На една боја dodges сина 15, Сам Сина зелена
7. На една боја dodges црвено 16, Сам Црвена зелена
8. Би-боја-сина зелена dodges 17, Црвени, Сини Сам
9. Би-боја dodges црвена зелена 18, Сам Зелена Црвена Сина
20. Bi-боја скок 19, Тробојка скок
4. LED ; Светилка мушка 252 >, 5mm/ LED - (R-,Е-,Б-),led, осветлување на аголот на кондензација 35 степени. Користење на Увоз светилка мушка чип производ.
6 Работен напон; AC/DC 12 V 50 HZ-60 HZ

Далечински Управувач :
Пакет : 1*54w базен светилка 1*далечински управувач(батерија, не се вклучени) 1*упатство
Внимание Ве Молиме :
1. Батерија за далечинскиот управувач не се вклучени во овој оглас за превозот ограничување , ќе испрати батеријата само кога имаме безбедноста на превозот метод за да вашата земја .
2, Нема AC12 V Напојување вклучени , ако е потребно , можете да кликнете на сликата подолу за да го добиете во нашата продавница :
Occassions :

Главните својства

Емитуваат Боја:
RGB
Wattage:
54W
Тип На Објект:
Подводни Светилки
Примена:
Базен
сертификација:
CE,RoHS
Заштита Ниво:
IP68
Извор На Енергија:
AC
Употреба:
празник
Број На Модел На:
UD001
Тело Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Извор На Светлина:
LED Светилки
База Тип:
Оптоварување
Е Светилки Вклучени:
Yes
Карактеристики:
предводена подводни светлината
Напон:
12V
Бренд Име:
RAYWAY
Гаранција:
2
Апликација;:
Базен
Wattage:
54W
Црвена:
630nm
Зелена:
520nm
Сина:
460nm
wight:
1.8 kg

Избор на купувачот