20set Кристал Цвет Затворање Конектори Clasps Декорирани Копчето Злато Тон Метал Облека Грб Fastener Шиење Додатоци NK312
Ново

20set Кристал Цвет Затворање Конектори Clasps Декорирани Копчето Злато Тон Метал Облека Грб Fastener Шиење Додатоци NK312

DEN 1224.00
DEN 1391.52

Во форма достапна за нарачката

Опис : парична Казна изработка,убава и во деликатес. Одлично за Граничи и Ивица, погоден за облека, торба, капи, итн. Идеален за Шиење, накит одлуки, scrapbooking, - карта во донесувањето одлуки, кукли, лакови за коса,подароци, кеси,свадба, да се облекува, занаети, ремени, капа декорација,итн. Спецификација (приближно) : Meteral : Метал Големина : Прибл. Вкупно Затворени 13mm ширина * 33mm должина за поставување Должи на рачно изработени за шиење,големина може да се разликува од еден до друг околу 0.3~0.5 cm Боја : Злато Тон Метал со Кристално Пакет се Вклучени : 1 X 20 парче

Главните својства

Тип На Производ:
Копчиња
Функција:
Мие,Еко-Пријателски,Без Никел,Хемиско Чистење
Метал Тип:
Цинк Легура
Копчето Тип:
Во Комбинација Копчето
Број На Модел На:
NK312
Техника:
позлата
Стил:
Flatback
Материјал:
Метал
Декорација:
Никој
Обликот:
Цвет
Големина:
Overall Closed 13mm width * 33mm length for a set
боја:
Златен Тон Метал со Кристал

Избор на купувачот