Алуминиум, Сонцето Цвет ѕид светилка, предводена Хотел, КТВ коридор коридор светилка, креативни влезот осветлување
Ново

Алуминиум, Сонцето Цвет ѕид светилка, предводена Хотел, КТВ коридор коридор светилка, креативни влезот осветлување

DEN 527.00
DEN 566.40

Во форма достапна за нарачката

modname=ckeditor
Име : Сонцето Цвет ѕид светилка, предводена aisle светилка, надворешна трговија експлозија, Zhongshan дома оригиналност коридор влезот осветлување трговија на големо
Напон : AC85-265v
Моќност : 1 W~3 W
Големина : темно монтажа дијаметар : 90mm висина, 30мм отворање, 50-80mm
Номинален дијаметар : 90mm висина 60mm, дното дијаметар 60mm
Тежина : 220 грама
Материјал : авијација алуминиум материјал
Боја : бела со црвени жолто и сино зелена топло бела светлина, виолетова црвена зелена и сина 3 бои
Совет : не се препорачува осветлување, погодни само за декоративни декорација, најдобар зрачењето областа на 2-3 метри квадратни
Место : дом, место, aisle, коридор, влезот, позадина, бар, Клуб КТВ
Пакување : белата кутија, неутрален пакување

Главните својства

Абажур Боја:
топло бела, ладно бела, зелена, црвена, сина, жолта, виолетова
Wattage:
surface mounted 1W, surface mounted 3W, Dark outfit 1W, Dark outfit 3W
Тип На Објект:
Ѕидни Светилки
Напон:
220V
Бренд Име:
STYHOMSUN
сертификација:
CE,CCC
Примена:
Foyer
Карактеристики:
ѕидот светилка
Сенка Тип:
Чисто Стакло
Техника:
обложено
Тело Материјал:
Алуминиум
Извор На Енергија:
AC
Употреба:
празник
Број На Модел На:
FJ-BD060
Тип На Прекинувач:
Допрете On/Off Прекинувач
Материјал:
Легура
Гаранција:
1 година
Извор На Светлина:
LED Светилки
Осветлување Област:
3-метри 5square
Е dimmable:
No
Е Светилки Вклучени:
Yes
База Тип:
2G11
Стил:
Арт Деко
Сенка Ветер:
Up
Боја На Каросеријата:
Бела
Број на извори на светлина:
1
Инсталација Тип:
Монтажа На Ѕид
извор на светлина тип:
led светилка
Напон:
220 (V)
Абажур материјал :
Стакло
Преглед големина:
90*60 (mm)
Стил:
Модерна
Главното поле на примена:
Насловна место
Тип На Прекинувач:
Копчето Тип
Просечниот животен век:
50000 (h)
Трансформатор.:
електронски трансформатор.
светилка форма:
Кружни

Избор на купувачот