плоштад дијамант везови везана крстот бод дијамант сликарство слика икони ѕид слика божиќ декорации за домот
Ново

плоштад дијамант везови везана крстот бод дијамант сликарство слика икони ѕид слика божиќ декорации за домот

DEN 576.00
DEN 887.04

Во форма достапна за нарачката

по добра борба, остатокот на јазот на лепак соодветните симболи на дијаманти. (Пример : производот не е ист со слика, не замислете совршен производ големина не се види, постојат неисправни, итн. Splices треба рамен против уредни, немаат пукнатини. За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање. Се користи за да клип за џвакање вежба пинцети, пластичен послужавник. Ако не знаете каква боја да се користи, ве молиме обратете се до боја на табелата. Со цел да се создаде совршен дијамант сликарство, цртежи се стави заедно во едно место секој ред симболи не треба да остане заглавен дијаманти. Ако постои нечистотија лепливоста можат да влијаат врз нив со ниска температура солидна железо. Цртеж треба да се чуваат чисти, Инаку, лепило сила е нарушена. Процесот на производство е едноставно можете да креирате кратко време да заврши. DIY дијамант привлече личност од било која возраст може да се направи, бидејќи, вклучувајќи деца, членови на семејството и така семејството повеќе топло. Продажба на дијамант сликарство се продава нема проблеми со квалитетот не се врати.
[DIY Дијамант сликарство комплет]
1. Предлага дека еден вид на смола дијамант еден сет заврши побрзо.
[DIY дијамант сликарство карактеристика]
1. Производ димензии се наведени во опис на производот во смола вежба за професионални фабрика за масовно производство, но исто така мал, постои неизбежна неисправни вежба, ви Благодариме за разбирањето! Со смола дијамант се случува да биде повеќе со повеќе од 30%, помалку дупчење феномен, генерално, не се појави, ве молиме остатокот увери купување.Почитувани, се обрне внимание! Ние се продава дијамант слики се полу-готовиот производ не содржи рамка!
Ние се продава дијамант сликарство материјал е смола, целиот мозаик модели се drilled надвор со смола дијамант, база на мапата со лепило фото хартија. За да се заврши на добро дијамант цртање, го стави во вашиот избор на соодветна рамка (ресторан не обезбедуваат рамка). DIY сликарство дијамант е исклучителна да им даде на пријатели и најблиски да го изразат добри желби за споделување. Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти. Референца пред операцијата чекори. Собрани смола дијамант шема мора да се земе точка внатре намалување на линија, а потоа се намали парчиња, за да се обезбеди целокупната ефект. Отвори кутијата и да ја провери дијамант подготви специјални алатки. Смола дијамант јаде, не дозволувајте деца да си играат со цел да се избегнат несреќи како што се голтање.
[Совети]
1. На DIY дијамант сликарство може да се користат за декорација на семејството соба, го направи животот повеќе хармоничен. Доволно смола дијаманти. Дијаманти да остане леплива заболување на стегање.
[DIY Дијамант сликарство Мерки на претпазливост]
1. A4 Модел HD цртежи (вклучувајќи цртежи, боја табела)
3. DIY производство може да се доживее чувство на постигнување, способност и упорност се посветам на трпение, стари лица и деца се соодветни. На DIY дијамант сликарство може да работи и да научат да се намали стресот, емоционалното прилагодување, активно размислување, подобрување на самодовербата. Откривањето на лента цртање погоре, ќе видите голем број на симболи за да одговара на бојата на кодирање.
[DIY Дијамант сликарство производството чекори]
1.

Главните својства

Големина:
25x20cm x3pcs, 40x30cm x3pcs, 50x40cm x3pcs
Рамка:
No
Шаблон Тип:
Портрет
Стил:
Модерна
Бренд Име:
KAMY YI
Форма:
Три-слика Комбинација
Материјал:
Смола
Употреба:
Слики
Pasting Област:
Целосна
Дијамант форма:
Плоштад
Платно Пакување Метод:
Навива
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Број на Бои:
1-40

Избор на купувачот