MASTECH MS2307 Интелигентни Земјата Отпор Тестер Метар USB2.0 Порта и Двојно се стега 4 пол земјата отпор мерење 20/48V
Ново

MASTECH MS2307 Интелигентни Земјата Отпор Тестер Метар USB2.0 Порта и Двојно се стега 4 пол земјата отпор мерење 20/48V

DEN 60238.00
DEN 64082.40

Во форма достапна за нарачката


Двојно Стеги Земјата Земјата Отпор Тестер Метар Почвата Resistivity РК Жица Надомест Тестер USB
Карактеристики
● 2 пол метод се користи за да се измери DC отпор & AC отпор.
● 3 пол & 4 пол метод се користи за да се измери земјата отпор.
● 4 пол метод може да се користи за директно мерење на почвата resistivity.
● Current Менгеме избор на метод се користи за мерење на земјата отпор без да се прекрши заземјување конекција.
● Двојно менгеме без помошни electrode се користи за брзо мерење отпор на заземјување.
● Automatic фреквенцијата, контрола(AFC) автоматски се идентификувани пречки фреквенцијата, а потоа изберете соодветна за мерење фреквенција, така што се намали влијаат на пречки напон.
● Автоматско мерење на пречки напон и испуштање струја.
● Ограничена вредност ќе биде вознемирен.
●Автоматско исклучување
●Clock екранот
●Двојно батерија за напојување и индикација за слаба батерија
●За складирање на податоци во функција и значи да КОМПЈУТЕР со USB2.0 интерфејс.
ФУНКЦИЈА
MS2307
3 пол & 4 пол
напон : AC20/48 V
фреквенција : 94 Hz, 105 Hz, 111 Hz, 128 Hz. AFC
Отпор : 0.1 Ω~30 KΩ ±(5%rdg + 5dgt)
3 пол & 4 пол со тековната менгеме
напон : AC20/48 V
фреквенција : 94 Hz, 105 Hz, 111 Hz, 128 Hz. AFC
Отпор : 0.1 Ω— 10 KΩ ±(5%rdg + 5dgt)
Двојно менгеме
напон : AC48 V
фреквенција : 94 Hz, 105 Hz, 111 Hz, 128 Hz. AFC
Отпор : 0.1 Ω— 140Ω ±(10%rdg + 5dgt)
R~ 2 пол
напон : AC20 V
фреквенција : 94 Hz, 105 Hz, 111 Hz, 128 Hz. AFC
Отпор : 0.1 Ω— 30kΩ ±(5%rdg + 5dgt)
R - 2/4 пол
-
-
Рк( Комплимент за мерење Жица отпор )
напон : AC20/48 V
фреквенција : 94 Hz, 105 Hz, 111 Hz, 128 Hz. AFC
Отпор : 0.1 Ω— 29.99 Ω ±(5%rdg + 5dgt)
Тест Краток Тековната
≤200m A
Почвата resistivity
напон : AC20/48 V
фреквенција : 94 Hz, 105 Hz, 111 Hz, 128 Hz. AFC
опсег : 1Ωm-9999kΩm ±(5%rdg + 5dgt)
Мерење на наруши Напон ,Струја и Фреквенција
Напон : ±1 VDC~±50 VDC , 1 VAC~50 VAC. ±5%rdg +5dgt
Фреквенција : 16 Hz-400 Hz ±1%rdg.+2dgt
Актуелни : 20m A-2 A ±5%rdg+5dgt.
USB2.0 интерфејс

Складирање На Податоци
Рачно продавница 100 групи
Напојување
Lr6 ×6 ; напон : 1.5 V×6
Полнете ја батеријата : НУ-МЗ полнете ја Батеријата, 7.2 V
AC Адаптер : Влезен напон : 100 V~240 V
Фреквенција : 50 Hz~60 Hz
Излезен напон : 12 VDC 3А
Екранот
LCD дисплеј, со Назад светлина. Макс 9999
Димензија
230(w)*125(h)*284(L)mm
Тежина
Прибл. 2.5 Kg

Главните својства

Број На Модел На:
MS2307
DIY Материјали:
Електрични
Мерен Опсег:
0.1~30Kohm
Бренд Име:
MasTech
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Димензии:
284*230*125mm
Тестирање Напон:
20-48V

Избор на купувачот