5D DIY Цртан филм Принцезата Девојки Дијамант Сликарство Везови Beaded Крстот Бод Полн Круг Дијамант Ѕид Оркестарот Везана рачно изработени
Ново

5D DIY Цртан филм Принцезата Девојки Дијамант Сликарство Везови Beaded Крстот Бод Полн Круг Дијамант Ѕид Оркестарот Везана рачно

DEN 843.00
DEN 1405.44

Во форма достапна за нарачката


Напомена :
Нашата големина значи платно големина, постои 2-4cm простор на секоја страна за клиенти на рамка за слики.
DIY Дијамант Сликарство Комплет Вклучува : Платно, Доволно Rhinestones ,Пинцети (што се користат за клип на дијаманти) , Пластични Плочи.
Напомена : 1.Рамката не е вклучена 2. Пакување : големина≤30x40cm, Хартија Непропустлива амбалажа ; за големината >30x40cm , Кутија за пакување . DIY Дијамант Сликарство Производството Чекори
1. Отвори кутијата и да ја провери дијамант подготви специјални алатки.
2. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање.
3. Откривањето на лента цртање погоре, ќе видите голем број на симболи за да одговара на бојата на кодирање.
4. Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти.
5. Предлага дека еден вид на смола дијамант еден сет заврши побрзо.
6. Со цел да се создаде совршен дијамант сликарство, цртежи се стави заедно во едно место секој ред симболи не треба да остане заглавен дијаманти.
7. За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре.
8. Splices треба рамен против уредни, немаат пукнатини.
9. По добра борба, остатокот на јазот на лепак соодветните симболи на дијаманти.
10. За да се заврши на добро дијамант цртање, го стави во вашиот избор на соодветна рамка (ресторан не обезбедуваат рамка). Декорација Ефект Покажуваат

Главните својства

Големина:
25x35cmx3pcs, 30x42cmx3pcs, 40x56cmx3pcs
Шаблон Тип:
Цртан филм
Стил:
Европа
Дијамант форма:
Круг
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Материјал:
Смола
Форма:
три-димензионални
Платно Пакување Метод:
Навива
Број на Бои:
Над 45
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Pasting Област:
Целосна
Број На Модел На:
DLH0790

Избор на купувачот