LJM Заврши CS4398 + CS8416 USB DAC Со R-core Трансформатор + Случај
Ново

LJM Заврши CS4398 + CS8416 USB DAC Со R-core Трансформатор + Случај

DEN 3600.00

Во форма достапна за нарачката


Заврши CS4398 + CS8416 USB DAC Со R-core Трансформатор + Случај
Влезен напон : AC110 V или AC220 V достапни
Чип решенија : CS8416+CS4398+NE5532
Влез порта : коаксијален+USB
Излез : РКА
Поддршка примерок фреквенција : 32 К-192 К / 24 БИТНА (на USB влез само поддршка 16 BIT / 44.1 К и 48 К)
Ова е Целосно Завршена и тестирани CS4398 DAC ,Користејќи високо квалитетни R-core Трансформатор.
Перформанси
Зачестеност одговор : 20Ч - 30 KHz (0d BV ОД ± 0.5 d B)
Сигнал излез (0d BV 1 KHz/48 KHz 16bit) : THD + N 2 V (1 FFS)
SNR : > 116d B (пондериран-бесплатно)
Каналот поделба : > 100d B
пакување се вклучени : Готови и проверени CS4398 DAC X1 (Нема Моќ Кабел )

Главните својства

Бренд Име:
GZLOZONE
Максимална Моќност По Канал:
10W
Број На Модел На:
LJM-USB DAC
Канали:
2 (2.0)
Пакет:
Yes

Избор на купувачот