6m Целосна Рачна Антенски мала Тежина Лифт Платформи
Ново

6m Целосна Рачна Антенски мала Тежина Лифт Платформи

DEN 105600.00

Во форма достапна за нарачката

Опис На Производот
6m да 14m им Помогнам Околу Исправена Алуминиум Легура Антенски Лифт Скала

Вовед :
Се движат од страна на човекот manully.
Кревање со НАИЗМЕНИЧНА струја(без батерија) моќ или DC(со батерија) моќ
AC : Напон, како на вашата локална стандард.
DC : батериско напојување моќ.
Контакт Информации :
Visen(Продажен Менаџер)
Qingdao Sinofirst Машини Ко., Ltd
Add : Danshan Индустриски Парк, Chengyang,Qingdao Кина
Skype:visenxu Whats App:+8615689970251
Моб : +86-15689996729 Тел : +86-532-68076300 Факс : +86-532-68076301
URL : www.sinolifter.cn www.liftawp.com Конфигурација :
Двојни контроли на работењето
Мулти-водич макара на јарболот
Dual база платформа
Шасија со ниво мерач
Во текот вчитај заштита
24 V безбедно контрола на напон
Двојно безбедност заштита со израмнување стабилизатори и outriggers поддршка
Не-означување на тркала
Ниска одржување барања ќе ви заштеди време и пари.
Безбедност на Електрични и хидраулични Систем
Ергономски control panel, моќ индикатор, електричен шок заштитник, коло прекинувач сл.
Изградена во притисокот за ослободување вентил
Итни стоп копчиња се достапни и на платформа и на ниска позиција.
Итни намалување уред
Скршени вентил за да се активира автоматски за да престане да тече, на хидраулично масло во случај на било цевка скршени.
Спецификација :
Модел Не SMA06 SMA08 SMA10 Max. Платформа Висина mm 6000 8000 10000 Max. Работна Висина 8000 10000 12000 Мин. Платформа Висина 580 Земјата Царинење 60 Лифт Оценет Капацитет kg 125 Платформа Големина mm 600*550 мошне разгранети Големина 2030*1840 Електрични v AC, како по клиенти барања Извор DC 12 Батеријата v/Ах 120 Полначот v/A 12/15 Кревање Мотор v AC/kw 0.75 DC 1.5 Kw вкупна Должина mm 1420 вкупна Ширина 840 вкупна Висина 1930 Целокупната kg AC 240 300 340 Нето Тежина DC 260 320 360
Слики за Вашиот Преглед :
Нашата Услуга :
1.Ние можеме да дизајнираме на customerized еден јарболот лифт платформата, како на вашите барања.
2.Најсоодветен модел ќе се препорачува да ви откако знаеме за вашето барање.
3.Пратката може да биде договорено од нашата порта до вашата дестинација порта.
4.Opetion видео може да бидат испратени до вас, ако е потребно.
5.Одржување на видео ќе се даде откако еден јарболот лифт платформата прекине да ви помогне да се поправи.
6.Делови на еден јарболот лифт платформата може да ви бидат испратени од страна на изразат во рок од 7 дена, ако е потребно.
Често Поставувани Прашања :
1.Како клиент може да купи делови, откако таа се распаѓа?
Еден јарболот лифт платформата донесе повеќето од заедничките делови на хардвер.Може да се купи делови во вашата локална хардвер пазарот.
2.Како може да се клиент поправка на еден јарболот лифт пл atform .
Еден од голема предност на опремата е со многу ниска стапка на неуспех.Дури се распаѓа,ние може да водич за поправка на тоа со видео и поправка настава.
3.Колку долго е гаранција за квалитет?
Една година гаранција за квалитет.Ако тоа се распаѓа во рок од една година,можеме да испратите делови бесплатно за вас. Сертификат : ISO и CE
Слика за Вашиот Преглед
Контакт Информации :
visen(Продажен Менаџер)
Qingdao Sinofirst Машини Ко., Ltd
Add : Danshan Индустриски Парк, Chengyang,Qingdao Кина
Моб : +86-15689970251 Тел : +86-532-68076300 Факс : +86-532-68076301 Whats APP : +8615689970251
URL : www.sinolifter.cn www.sinoawp.com
Информации За Контакт
Visen(Продажен Менаџер)
E : visen на liftawp.com
Add : Danshan Индустриски Парк, Chengyang,Qingdao Кина
Skype : visenxu Whats App : +8615689970251
Моб : +86-15689996729 Тел : +86-532-68076300 Факс : +86-532-68076301
URL : www.sinolifter.cn www.liftawp.com

Главните својства

Тип На Објект:
Автомобил Приклучоци
Специјални Функции:
Антенски Работа Платформа
Објектот Должина:
2.2m
Објектот Висина:
1.15m
Име На Модел:
SMA
Објектот Ширина:
1.30m
Материјал Тип:
Алуминиум
Бренд Име:
САГАТА ПРВ
Објектот Тежина:
480kg
is_customized:
Yes
Автомобил Направи:
Еден Јарболот Алуминиум Работа Платформа

Избор на купувачот