DXBQYYXGS глодар ultrasonido ratones глувци Крт Repeller пјер Зеленчук на отворено земјиште вила Техника на Животните Repeller Крт Змија Глувчето
Ново

DXBQYYXGS глодар ultrasonido ratones глувци Крт Repeller пјер Зеленчук на отворено земјиште вила Техника на Животните Repeller

DEN 880.00
DEN 1205.76

Во форма достапна за нарачката


Соларна Енергија Ултразвучно Gopher Крт Змија Глувчето Штетници Одбивање Repeller Контрола за Наводнување на Дворот Карактеристики : Лесно и безбедно да се користи. Нема Отров, Без Хемиски. Соларен Погон со батерија Ni-Cd Батеријата. Оваа точка не треба никаков ефект врз животни или домашни миленици. Оваа repeller поддржува фреквенција конверзија, прилагодени на вашите потреби. Ултразвукови бранови ќе ја иритираат нив ,да се симулираат опасност, и да се одвратат ги подалеку од irradiated област. Идејата контрола на штетници уред за да се задржи змии далеку од вашата градина или тревници со користење на двете sonic бран звук и вибрации технологија. Мулти пулсот repeller, држи се менува, ултразвукови пулсот емитува, па змии не се навикнеш на него, и не дојде во близина на вашата градина. Алуминиум е подобро диригент на repelling вибрации, која е поставена во земјата за да ги пренесе предупредување пулсира 13.низ земјата. Да го користиме на производот, ние препорачуваме инсталација на 2 уреди на секои 30 метри за земјата области посетуваат од страна на глодари. Напредна Соларна Електронски Змија Repeller има високо-spec соларни панели и алуминиум пресметка. Алуминиум пресметка даде повеќе издржливост и го прави полесно да ја вметнете во почвата. Спецификации : Соларен Панел : 4.5 V/45 MA Ефективен Опсег : 625 Метар Квадратен Фреквенција : 400 HZ-1000 HZ Батерија : 1.2 V/ 800m AH АА Ni-Cd Димензија на Соларен Панел : Прибл. 6.5 x 6.5 см/2.55 x 2.55 во Висина : околу. 28cm/11.02 во Количина : 1 Pcs Белешки : Поради светлината и на екранот за поставување разлика, бојата на објектот може да биде малку поинаков од слики. Ве молиме овозможи мала димензија разлика поради различни прирачник за мерење.
Ви благодариме за изборот на нашата продавница, имаат убав ден.
Ние сме фабрика директни продажби. Ние ќе се фокусираме на чување резерви.
Добредојдовте на големо купувачи истрага.
Трговија на големо купувачи ќе уживаат OFF30 % - 60% попуст.
Ние поддршка капка брод.
Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно Ние да побара да се поврзеш со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми.
Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!

Главните својства

Штетници Тип:
Термити,Змии,Мравки,Глувци
Отвратителен Тип:
Ултразвучно Штетници Repellers
Номинална Напон:
Никој
Бренд Име:
DXBQYYXGS
Штетници Тип:
Крт
Комарец инсекти отвратителен вози Lang:
Штетници Contorller
Дали го поддржуваат полнење?:
Поддршка
Изглед:
сончогледот
Номинална Напон:
1.2 V
Номинална Фреквенција:
400+/-100 HZ
Номинална моќност:
0.01 W
Пакување Тип:
Кутија спакувани
Спецификација за производ:
16X16X31CM
ефективната површина:
На површина од 800 квадратни метри

Избор на купувачот