Водоотпорен Кристално Стакло Ѕид Панел на Допир се Префрлите DIY Дома LED Светло Switch 1 Банда 1 Начин Smart Светлина Прекинувачи 220V ЕУ/велика БРИТАНИЈА D601
Ново

Водоотпорен Кристално Стакло Ѕид Панел на Допир се Префрлите DIY Дома LED Светло Switch 1 Банда 1 Начин Smart Светлина Прекинувачи

DEN 588.00
DEN 618.24

Во форма достапна за нарачката

ЕУ/велика БРИТАНИЈА Допир Switch LED Ѕид Светлина Switch 1 Банда 1 Начин Кристал Калено Стакло Панели 220 V (Без далечински управувач funcation) Product Overview - Допир switch се користи во една телевизија жица, едноставна инсталација, тоа можат да го контролираат различни оптоварување тип на прекинувач, како што се LED светилки, блескаво светилка, флуоресцентна ламба и на волфрам со вжарено светилка. Главни Карактеристики - Индустрија одделение дизајн capacitance допир екран, допрете чувствителни & брз одговор. Ултра-ниска моќност дизајн, повеќе заштеда на енергија, повеќе животната средина. - Ултра јасно калено стакло панел, моден дизајн, можете да го допрете со мокра рака безбедно. - Единствена ноќ индикатор дизајн, луксузни, fashsion. Погодно за стари луѓе и деца. - Слободен телевизија жица за инсталација на компатибилен со традиционалните switch инсталација метод. Нема потреба да ги промените оригиналниот коло. - Препознатлив стил, погоден за стан, надворешно-стил куќа, вила, деловна зграда, хотел и др. Спецификација за производ - Напон : 170 V-240 V AC - Номинална Моќност : 3-300 W/банда - Димензија : 86 86 x x 34mm - Материјал : Панел-калено стакло панел; Назад Школка-Оган ограничување PC - Работна Средина : Температура~-10 - 60 centigrade; Влажност~10%-95% Инсталација Мерки на претпазливост : - се Инсталира switch на електрична енергија off - не се инсталира во влажна средина - не го надминува максималното оптоварување - ве Молиме следете ги инструкциите и правилно да се инсталира Забелешка : - Ве молиме прочитајте ги оперативни инструкции внимателно befor инсталација. - Ако тоа е се користат за ПРЕДВОДЕНА или заштеда на енергија крушка, моќ оптоварување треба да биде помалку од 150 W/банда. Пакет Се Вклучени :
Производ Параметри
Бренд
Mokaseumg
Модел
D601 ( Не далечински управувач )
Функција
Површината водоотпорен, Висока температура отпор, Анти-корозија
Далечински Растојание
НИКОЈ
Напојување
170 V-240 V
Wattage
3-300 W/Банда
RF Фреквенција
НИКОЈ
Гаранција
1 година
Сертификација
CE, FCC, Ro HS
Материјал
Еден кристално калено стакло panel
Важат за
Блескаво флуоресцентни светилки за заштеда на Енергија светилка LED светла
Димензии
86×86×34mm
Тежина
0.18 kg
Пакет Содржина
1 × Допир Прекинувач, 2 × Завртка, 1 × LED Трансформатор,1 × Упатство
( Не далечински управувач верзија ) Производот се Покаже :

Главните својства

Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
RoHS,FCC,CCC
Карактеристики:
Допрете switch САМО
Материјал:
Пластични
тековната:
10A
Бренд Име:
MoKaseumg
Тип На Прекинувач:
Допрете On/Off Прекинувач
Гаранција:
6 месеци
Број На Модел На:
D601
Број На Модел На:
D601
Тип:
1 Банда 1 Пат
Карактеристики:
допрете префрлате
сертификација:
CCC,RoHS,FCC
Гаранција:
6 месеци
ОЕМ:
ok
Тежина:
180g
Големина:
86X86X39mm
Далечинска Контрола:
NO
плоча:
кристално стакло

Избор на купувачот