мапата на светот шема лен памук печатени ткаенини DIY рака печатење и боење за tablecloth/троседот/перница/перница
Ново

мапата на светот шема лен памук печатени ткаенини DIY рака печатење и боење за tablecloth/троседот/перница/перница

DEN 127.00
DEN 133.92

Во форма достапна за нарачката


мапата на светот шема лен памук печатени ткаенини DIY рака печатење и боење за tablecloth/троседот/перница/перница
Состав : 55%лен 45%памук
Ширина : 155cm
Предиво грофот : 10-ТИ
Густина : 48/36
Тежина : 280gsm
Техника : печатени
Погоден за : Троседот, багаж, декоративна ткаенина, tablecloths, завеси, поставата, перници, перница
Едно парче е 155 cm x 50 cm .
Ве молиме имајте во предвид :
ние снабдување на оваа ткаенина пакет
Сите ткаенини и филц се скрати со рака.
Постои суровини работ, а можеби и големината имаат 1-2cm отстапување.
Таму е боја на разликата помеѓу сликата и вистински ткаенини или почувствува.
Поради разликите во компјутерски монитори, вистинските бои може да се разликува малку од оние што се прикажани.
Како ние се намали ткаенини :
Секој дизајн 1 парче,НЕ може да одберете дизајн.
Пакетот е пре-сече,ако цел повеќе од 1 парче ,тоа е континуирана.
Детална слика :
Тестот !

Главните својства

Техника:
Ткаени
Стил:
Обична
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Материјал:
Лен / Памук
Шема:
Печатени
Ширина:
155cm
Функција:
Еко-Пријателски
Тип:
памук, лен ткаенини
Плетени Тип:
Никој
Nonwoven Техника:
Никој
користат за:
Софата, багаж, декоративна ткаенина, tablecloths, завеси, поставата, cushi
Единица парче :
155 см X 50 см

Избор на купувачот