0-25мм LCD Дигитален Електронски Надвор Микрометар Карбид Совет Комплет За Мерење Алатки
Ново

0-25мм LCD Дигитален Електронски Надвор Микрометар Карбид Совет Комплет За Мерење Алатки

DEN 1449.00
DEN 2415.36

Во форма достапна за нарачката


BI0003628
Спецификација :
Бренд нови
Материјал : А БС( Acrylonitrile Butadiene Styrene пластични ) + нерѓосувачки челик
Опсег : 0-25мм
Резолуција : 0.001 mm/0.00005"
На точноста : 0.002 mm/0.0001"
Температурата на работа : 0~+ 40 ℃
Температура на чување : - 20 ~+ 70 ℃
Влажност влијание : нема влијание во рамките на релативната влажност ≤ 80%
Моќност : копчето батеријата ( не се вклучени )
Функција :
Екстра големи LCD екран.
Со заштитни случај.
Сатен-хром финиш, карбид лица.
Податоците се одржи и да се избришат податоците излез.
Автоматско пребарување за максималните и минималните вредности.
Апсолутна/релативна мерење.
Метрички/инчен конверзија.
Точни и веродостојни.
Издржливи во употреба.
Дизајниран да бараат помали мерење грешки и професионална услуга. Со резолуција од 0.001 mm/0.00005" и точноста на 0.002 mm/0.0001".
Пакет се вклучени :
1 x електронски дигитален микрометар
1 x упатство
Answer : ___________________________ Note :
Боја на кутијата е случаен црвено или црно.
Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.
EMS, DHL, FEDEX, UPS-от се достапни со попуст.
Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашата
стоки во рамките 39-60 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.
Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.
Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 5-15 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.
Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .
Контактирајте со нас преку е-маил или Али Trade Manager. Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне !
Вие задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас.Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.
Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги,ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации.Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите.
Вашиот охрабрување и поддршка е нашата постојано напред интензитет.
Ви благодарам многу!
Најдобри Желби!

Главните својства

Број На Модел На:
0-25мм микрометар
Дисплеј Тип:
Дигитални
Микрометар Тип:
Надвор Micrometers
DIY Материјали:
Металугрија
Точноста:
0.001 mm
Бренд Име:
Mayitr

Избор на купувачот