2000W напон 220V Индустриски Воздух Брзина на Smart Control Топлина Пиштол се Намали за Завиткување Електрични LCD Топол Воздух Пиштол 5PCS Млазницата Thermoregulator
Ново

2000W напон 220V Индустриски Воздух Брзина на Smart Control Топлина Пиштол се Намали за Завиткување Електрични LCD Топол Воздух

DEN 2065.00
DEN 2647.68

Во форма достапна за нарачката

Висок квалитет на топол воздух пиштол, Доверливи 2000 W напон 220 V Индустриски Воздух Брзина на Smart Control Топлина Пиштол се Намали за Завиткување Електрични LCD Топол Воздух Пиштол 5 PCS Млазницата Thermoregulator
2000 W напон 220 V Индустриски Воздух Брзина на Smart Control Топлина Пиштол се Намали за Завиткување Електрични LCD Топол Воздух Пиштол 5 PCS Млазницата Thermoregulator
ВНИМАНИЕ : Ова е висок accurarcy топлина пиштол.Incedible вредност и добро изграден квалитет.
Воздухот мотор : Вкупно бакар тело моторни доаѓаат од Јапонија.Кина Пост Воздух Mail : За 15-90 Дена да пристигнат. Осигурајте се дека сте ги заврши сите детални информации, како лице за контакт,адреса,пост код и телефонски број кога пополнување на вашиот купувачот 's информации. Степен 1=200 L/мин, Одделение 2=350 L/мин, Одделение 3=550 L/мин
Тежина : 0.
Тело материјал : оган retardant материјал дизајн.EMS : За 7-15 Дена да пристигне
За Повратни Информации
1.гаранција за квалитет.Сингапур пост : За 15-35 Дена да пристигне,
2.85 kg
Минимална Температура : 100 Степен Centigrade
Maximun Температура : 650 Степен Centigrade
Примена :
Отстрани болката/Кора стариот vallpaper/Remove пластични подни плочки/Наведнуваат на пвц цевки/Топи ѓубре во цевка/Remove мрсна ѓубре/За Shrink Wrap
Answer : ___________________________ Note :
Не't извлечете го приклучокот додека моторот е сосема престана да работи 20 секунди подоцна.Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации. Кога ќе се прилагоди на 0 опрема за да ја затворите топлина пиштол. Безбедност гаранција.
Испорака и Испорака
1. Тоа'll само да ви треба 1 минута,но ова 1 минута има исклучително битно значење за нас.
Греење серпентина : повеќе се згусне тело и двојно термички осигурач да се направи температура стабилност.
Предност :
Воздухот брзина на smart control : 3 одделение брзина
Температура на smart control : 100-650 степен centigrade.Тоа може да се направи вашата работа повеќе совршен за Воздух брзина и контрола на температурата прецизно.Купувачот 's почетокот на потврда ќе бидат високо ценети, по примањето на предметите. Тоа не е квалитет проблем.
Технички параметар :
Моќ Напон : 220 V
Моќност вати : 2000 W
Приклучок тип : ЕУ
Воздух за контрола на брзината : 3 оценки контрола.
Чувајте се далеку од децата
Не користите фен за коса
Не директна топлина кон човечко или животинско
Не користете го во влажна состојба
Фокус при работа.
Пакетот вклучува :
1 компјутер топлина пиштол
4 парчиња млазници
За Плаќање
1. ние ги користиме прецизност електрични делови.Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис 's развој, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации и за нас, доколку сте задоволни со нашите производи и услуги. Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми. )
Не допирајте ја млазницата.
Ова не е нормално топлина пиштол.Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.
Ние се направи строга контрола во 4 keypoint делови :
Контрола PCB : со користење на јапонската електронски компоненти со долг живот и точност.Ние се направи долго лабораториски тест и да се докаже дека со користење на 20 секунди заштита може да се заштити LCD дисплеј и PCB одбор. 20 секунди за одложување е со цел да се заштити електрични делови.DHL : Околу 5-15 Дена да пристигне
4. Резултатот е се направи векот на траење до 20000 часа. Целосна плаќањето мора да се изврши во рок од 7 дена по поставување на својата цел, или цел ќе се невалидни или укинат од страна на системот.

Главните својства

Функција:
Температурата Прилагодливи,Температура Дигитален Дисплеј,Други,Кул / Топол Воздух
Не-Оптоварување Брзина:
1200rpm
Бренд Име:
Chanseon
Номинална Напон:
220v
Номинална Излезна Моќност:
2000W
Тежина:
0.85kg
Волумен На Воздух:
200-550L/МИН
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
Б.К.-986
Воздухот правец на smart control:
Yes
LCD дисплеј:
Yes
Тип На Единица:
парче
Тежина На Пакет:
0.86kg (1.90lb.)
Пакет Големина:
20cm x 10cm x 5cm (7.87in x 3.94in x 1.97in)
Приклучете:
еу ау
DIY Материјали:
Електрични

Избор на купувачот