Нерѓосувачки Челик со Висока Температура Mayitr К тип Thermocouple 0~400C Сензор на Температура на 100mm Сонда 3m Кабел Должина на Жица
Ново

Нерѓосувачки Челик со Висока Температура Mayitr К тип Thermocouple 0~400C Сензор на Температура на 100mm Сонда 3m Кабел Должина

DEN 125.00
DEN 192.96

Во форма достапна за нарачката


HW0001306
Спецификација :
Бренд нови
Сондата материјал : нерѓосувачки челик
Кабел за надворешни оклопна : нерѓосувачки челик плетење
Кабел за внатрешна изолација : fiberglass
Сондата дијаметар : прибл. 5mm
Теми големина : прибл. 8мм
Сондата должина : околу. 100mm
Кабел должина : околу. 300cm
Конектор : лопата тип
Температурата на работа : 0~400℃
Функција :
Овозможува формирање и свиткување на thermocouple без ризик на напукнување.
Широк мерен опсег, со висока точност на мерење на
Стабилен и сигурен.
Издржливи во употреба.
Одговара за сите температура контролори.
Пакет се вклучени :
1 x К Тип Thermocouple
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме овозможи 1-5cm грешки поради прирачник за мерење.
Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.
EMS, DHL, FEDEX, UPS-от се достапни со попуст.
Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашата
стоки во рамките 39-60 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.
Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.
Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 5-15 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.
Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .
Контактирајте со нас преку е-маил или Али Trade Manager. Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне !
Вие задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас.Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.
Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги,ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации.Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите.
Вашиот охрабрување и поддршка е нашата постојано напред интензитет.
Ви благодарам многу!
Најдобри Желби!

Главните својства

Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под
Бренд Име:
Mayitr
Теорија:
Сензор На Температура На
Стил:
Рачни
Моќност Тип:
Никој
Употреба:
Апарати за домаќинство
Макс Мерење На Температурата:
120°C & Над
Дисплеј Тип:
Аналогни
Број На Модел На:
К-тип на Сензор

Избор на купувачот