MOY 3 Оска Brushless mirrorless камера Gimbal w/Мотори&32Bit Одбор за Контрола FPV
Ново

MOY 3 Оска Brushless mirrorless камера Gimbal w/Мотори&32Bit Одбор за Контрола FPV

DEN 9488.64

Во форма достапна за нарачката

Опис
3 Оска Brushless Gimbal w/ Три Мотори & 32 Bit Одбор за Контрола за Микро dslr фото Камера Sony NEX5/6/7 FPV Фотографија Brushless gimbal for Sony NEX5/6/7,итн. Ова не е Подготвен Да Оди комплет(треба да се прилагоди и се соберат,таа дојде без прирачник). Опис - Специјално дизајниран за Sony NEX5/6/7 микро dslr фото - рамка усвојува високо qualtiy CNC антенски алуминиумски материјал, карбонски влакна одбор на висока јачина, мала тежина и голема сила - Целосно прилагодливи дизајн, да ги задржи совршен баланс - Со три ipower прилагодено brushless мотор - Base Cam Simple BGC (Alex Mos) Контролер Карактеристики : - Алуминиум материјал, една рака рамка, преносни и стабилна - Brushless мотор директно се вози дизајн, брз одговор - Има камера гравитацијата центар на вредноста, погоден за сите леќи на камерата - Автоматска стабилизација технологија Параметри : - Поддршка чувствителност параметри на вредноста и софтвер за 3 D display - Поддршка џојстик го оценувате на владата и позицијата на владата - Поддршка на примачот : нормален приемник, ППМ приемник, DSM2/ DSMJ/ DSMX приемник - Поддршка на далечинскиот управувач : PPM/ PCM/ 2.3 G - Работен напон : DC 7.4 V-14.8 V - Работат на струјата : 200m A-2 - Работа темп : -15â"┐~65â"┐ - Процесор : MEGA328 P процесор - Сензор : MPU6050 3 оска gyroscope, acceleraotor метар - Max аголна брзина го оценувате : 2000degree/ SEC - Max забрзување на ветер : 16g - Контрола на фреквенција : 1600 Hz - Моторни возење фреквенција : 8/32 KHz - Контрола на прецизност : 0.1 степен - Контрола агол опсег : -45-45degree (ролна), -90-90degree(теренот) - Софтвер : ALEXMOS службен софтвер, може да се надополни со најновите firmware-от, во секое време Поддршка камера : - SONY NEX-5 N, 5 R, 5 T Пакетот вклучува : - Gimbal x 1 - Мотори x 3 - 32-Битна одбор за контрола x 1 Забелешка : Не се вклучуваат камера, не собраа, треба сопствени инсталација. Политика за испорака
Предмети ќе биде предаден во рок од 2-3 работен ден по потврди за плаќање (викенд и празник се исклучени).
Item(s) ќе биде предаден на Превозот Адреса. Ние не можеме да ја промените Превозот Адреса штом се изврши плаќањето.
Се враќа
Сите се враќа и размена се предмет на 10% restocking такса (настрана од изберете потврдена дефекти). Тоа значи дека ако сакаат да се здобијат со наплата се должи на купувачите каење или да се вратат целосно функционална ставка за наплата, 10% restocking надоместок ќе бидат одземени од наплата вкупно.
Ве молиме контактирајте со нас пред да се одржи на враќање. Следење на информации за враќање пратката треба да им се обезбеди на друг начин враќањето нема да биде одбиена.
Враќање објектот треба да биде во сосема нов и неискористени состојба со својот полн пакување испратени до нашето враќање адреса. Враќање објект ќе бидат внимателно прегледани пред да се испрати наплата.

Главните својства

Бренд Име:
RCMOY
MPN:
не се применува
UPC:
Не се применува,не се применуваат

Избор на купувачот