10 X 1M Групи/Многу Елоксирани алуминиумски профил за led осветлување и алуминиум led лента домување за вдлабнати ѕид светла
Ново

10 X 1M Групи/Многу Елоксирани алуминиумски профил за led осветлување и алуминиум led лента домување за вдлабнати ѕид светла

DEN 14379.00
DEN 15136.32

Во форма достапна за нарачката


Подот, Таванот и Ѕидот LED осветлување.5/1/2м/други Големина 14 X58 MM Внатрешна ширина 12.
Производот се покаже
Производи апликации :
10 X 1 M Групи/Многу Елоксирани алуминиумски профил за led осветлување и алуминиум led лента домување за вдлабнати ѕид светла
Инсталација Метод :
Фабриката покажува :
10 X 1 M Групи/Многу Елоксирани алуминиумски профил за led осветлување и алуминиум led лента домување за вдлабнати ѕид светла
Пакување и Испорака :
Гаранција :
3 години од денот на купувањето, ве молиме посетете ја нашата веб-страница за повеќе гаранција услови!
Повеќе загрижени за anodizing алуминиум led профил истиснување за led дисплеј, ве молиме не двоумете се да не контактирате!
Целосна Поставува Пакување Листа : (Ако одберете профил само, ние ќе ви испратиме без маска или додатоци, ве молиме имајте во предвид ова)
- 10 x 1 M Предводена од алуминиумски профил;
- 10 x 1 M Капак(незадолжително);
- 10 x 2 парчиња Крајот капи(незадолжително);
Нашите Повратни Информации :
10 X 1 M Групи/Многу Елоксирани алуминиумски профил за led осветлување и алуминиум led лента домување за вдлабнати ѕид светла Внимание :
1, Увозните давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или превозот цена;
2, Ако имате било какви посебни барања за вредност на ИД за вашиот ги локалните обичаи, како што се помали тоа, ве Молиме ги споделите со нас, тоа
однапред, во спротивно, ние ќе ги направиме вредност на ИД како истото со вашиот вистински платена.
Политика На Враќање :
1, Било проблеми со квалитетот или превозот штета, ве молиме да ни покаже на тестниот извештај и фотографии прво, ние ќе ви понуди задоволни одговори;
2, Ако вашиот парцела нема добиено во 35days. ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ги пратите пратката и да се вратам за да можете ПОБРЗО.
4), Обезбедуваме два типа на PC Покритие : Транспарентен Капак & пренесуваат на трети лица
5), Може да се вдлабнати монтирани.10 X 1 M Групи/Многу Елоксирани алуминиумски профил за led осветлување и алуминиум led лента домување за вдлабнати ѕид светла
LED алуминиумски профил Стилови :
Најновите 101 Стилови ПРЕДВОДЕНА од алуминиумски профил за led дисплеј од Шенжен Eevonik Електроника, Ко.
3, Ако има било какви прашања во врска со нашите производи или услуги, ве молиме контактирајте со нас веднаш, ПРЕД да замине на неутрален или neggative повратни информации, ние ќе се обидеме потрудиме да ги реши за вас, Негативна повратна информација може да реши ништо;
4, Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите!
10 X 1 M Групи/Многу Елоксирани алуминиумски профил за led осветлување и алуминиум led лента домување за вдлабнати ѕид светла.
Услуга :
1, имаме проверуваат квалитетот внимателно пред превозот, ве Молиме контактирајте со нас во рок од 7 дена, ако нешто не е во ред со нашите производи, ве Молиме да не ги достават спорот директно или ни остави Негативни повратни информации без да комуницира со нас, ви благодариме;
2, Бидејќи на Временската разлика, ве Молиме оставете ни го вашето порака на вашиот налог или via e-mail, ако ние се офлајн.3 MM Додатоци Крајот капи Одговараат на Парчиња SMD 3528/5050/3014 флексибилна лента Водоотпорен N/A Апликација Украси, Топлина мијалник Форма Нерегуларни
Апликации :
Вдлабнати под кујна carbinet LED осветлување., Ltd
Детали за производот : Опис Алуминиум Материјал Al6063 -T6 Diffuser Стил : PC forsted Diffuser Материјал PC Должина 0.
3), Високо квалитетни LED алуминиумски профил прави flex лента повеќе домот.

Главните својства

Емитуваат Боја:
PC матирано маска
боја:
целосна поставува
Извор На Светлина:
LED Светилки
Тип На Објект:
Бар Светла
Извор На Енергија:
DC
сертификација:
CE,RoHS
Тело Материјал:
Алуминиум
Употреба:
празник
Бренд Име:
BENE ПОБЕДИ INNO
Број На Модел На:
EWI-AL023R
Карактеристики:
Висок интензитет, мала тежина, добра стабилност
Должина:
100cm
Е dimmable:
No
Напон:
12V
Гаранција:
3+ Години
Ширина:
1.4cm
Употреба:
led лента
Wattage:
2.4-38.4W/M
База Тип:
Рамно Тип
Производ големина:
14 * 58mm
внатрешна ширина:
12.3 mm
Исти Ширина на led лента:
8-12mm
Површината Finishee:
Елоксирани Сребро.
PC Покритие:
PC Матирано
Додатоци:
2 парчиња крајот капи
Примена:
Внатрешни или надворешно кат/кујна/организирање изложби/хотел декорација осветлување
Легура Или Не:
Е Легура
Име:
Елоксирани алуминиумски профил за led осветлување
Одделение:
6063 Серија

Избор на купувачот