Zeber Бебе Печати Diy шиење комбинација quilting syunss памучна ткаенина ткиво еден метар tecido за облекуваат бебето постелнина текстилна ткаенина
Ново

Zeber Бебе Печати Diy шиење комбинација quilting syunss памучна ткаенина ткиво еден метар tecido за облекуваат бебето постелнина

DEN 161.00
DEN 178.56

Во форма достапна за нарачката


Ткиво на крпеница,цветни печатење на ткаенина,quilting ткаенина,памук ткаенини масти квартал пакет,текстилни ткаенини,tilda памучна ткаенина,ткаенина за шиење,Zakka,ткиво да се шие,tecido,занает материјал,тел
Добредојдовте на Alice во продавница за Слободни шопинг со себеси
SYUNSS БРЕНД+ ВИСОК КВАЛИТЕТ + DIY ДОДАТОК Памук Ткаенини
Име на производ : c otton ткаенина
Материјал : twill памук ( Густи, газирани )
Дизајн : како на сликата прикажани
Големина на : 160*50cm /160*100cm/40*50cm (намалување од рака, грешка од ±2 cm)
Пакет Содржина : Како вашиот изберете
Употреба : совршен за крпеница, торба,троседот,земјата декорација,Постелнина , бебе облека и многу други шиење занаети, нормално DIY проекти.
Ве молиме љубезно ве молиме имајте во предвид :
1.Pls тие информации се ткаенина може да изгледа малку поинаква од камерата. 2.Сечење е од страна, не од страна на машина,па ±2 CM е дозволено. Како да се намали ткаенини : Ако купувате 1 парче 160*50cm, ќе се намали половина метар (160cm * 50cm) Ако купувате 2 парчиња од 160*50cm , ќе се намали еден метар (160cm * 100cm) Доколку купите 3 парчиња од 160*50cm , ќе се намали еден метар и половина (160cm * 150cm).. големината на 20*25cm и 40*50cm, цел повеќе од 2lots,тоа не е постојано.
Ве Молиме Љубезно Ве Молиме Имајте Во Предвид :
1) се намали од страна, ве молиме овозможи 1-2cm грешка.
2) мало боја разлика може да постои поради светла, камера и различни прилагодувања на екранот.
3) кога вкупниот износ е под 5 ДОЛАРИ, испратите UNTRACKABLE воздух mail.
4) кога вкупната количина е 5 ДОЛАРИ, или повеќе, да испратите страна trackable воздух mail.
5) кога вкупниот износ подолу 2 ДОЛАРИ ,НЕ МОЖЕ да се испрати. Ве молиме да се зголеми цел или да го откажете цел.
6) Ако сакате да ги откажете нарачате, ве молиме изберете причина "купувачот не сакате да го купите", па вашите пари може да се врати веднаш.
Поради фотографски технички и осветлување проблем, слики појава малку chomatism се споредат со Реалните производи.Ве молиме да забележите тоа!! Благодарение На Превозот Услови : 1. Целосна исплата мора да се направи пред нашиот пратката. и ние ќе ви испратиме trucking НЕ по испратите производи. 2. Ве молиме бидете сигурни дека ќе ни остави Адреса / Телефонски Број (мобилен телефон) /Поштенски Код се точни.Ние не би одговорни за погрешна адреса/мобилен телефонски број. Испорака Метод : 1. Сите предмети се со бесплатен превозот од Кина Пост Воздух Mail .некои објект ќе бидат ослободени од ЕМС.Некои времиња, ние ќе го отвори дејност(Цел износ достигна.Бесплатен превозот со ЕМС или DHL) 2. ако сакате да испораката од страна на други Изрази.Ве молиме не двоумете се да ме контактирате. Freeback : 1. Задоволството на клиентите е многу важно за нас и нашите повратни информации оценка го одразува тоа задоволство.Значи, ако имате било какви прашања.Ве молиме не двоумете се да контактирате со нас. 2. Не двоумете се да контактирате со нас во секое време.Затоа што тоа ќе биде благодарен и корисно за нас. 3. Ве молиме не'т ни остави Негативен или Неутрален повратни информации по случаен избор !.Ви благодариме

Главните својства

боја:
AB 160X50CM 2 ПАРЧИЊА, А 160X100CMX1PC, Б 160X100CMX1PC, А 160X50CMX1PC, Б 160X50CMX1PC, AB 40X50CM 2 ПАРЧИЊА
Техника:
Ткаени
Ширина:
160cm/meter
Материјал:
100% Памук
Стил:
Twill
Шема:
Печатени
Тип На Производ:
Органски Материјал
Велур Ткаенина Тип:
no
Функција:
Еко-Пријателски
Бренд Име:
Syunss
Nonwoven Техника:
Печатени
Плетени Тип:
Памук
Тип:
Памук
Употреба:
tilda,крпеница,scrapbooking,занает шиење проекти
дизајн:
како се покаже слика

Избор на купувачот