5pcs Lulzbot мини 3D Печатење Изгради Површина 6 x 6 152x152mm Плоштад, Црна боја 6x6 виткање загрева печатење кревет лента
Ново

5pcs Lulzbot мини 3D Печатење Изгради Површина 6 x 6 152x152mm Плоштад, Црна боја 6x6 виткање загрева печатење кревет лента

DEN 844.00
DEN 1055.52

Во форма достапна за нарачката


Оваа 3 D печатење изгради површината е 6" x 6"(152x152mm)квадратен лист кој се придржува до печатење корито на фузиран-филамент 3 D печатач за да им помогне на филамент се држиме за време на печатење, додека, исто така, овозможување на чисти отстранување на печатени дел отпосле. Листот е компатибилен со ABS, PLA, КОЛКОВИТЕ, домашно МИЛЕНИЧЕ+, тула, дрво, и флексибилни (TPE) filaments, и има издржлива конструкција што овозможува повеќекратна употреба со или исти или различни филамент материјал. Се изгради површината можат да бидат користени со најлон и т-glase кога тенок слој на перат лепак стап (се продава одделно) се шири кон површината. Тоа инсталира побрзо и со помалку меурчиња од лента или филмови.
5 компјутери*Lulzbot мини 3 D Печатење Изгради Површина 6" x 6" 152x152mm Плоштад, Црна боја 6x6 виткање загрева печатење кревет лента
Слика -

Главните својства

Број На Модел На:
6x6
Бренд Име:
SWMAKER
Тип На Објект:
Топлина Хартија
Функција:
Се изгради лист се придржува до печатење кревет да им помогне на филамент се држиме за време p

Избор на купувачот