Не Контакт Дигитални Ласерски инфрацрвен термометар GM320 -50-380C Themperature Pyrometer ИНФРАЦРВЕНИТЕ Ласерски Точка Пиштол За Индустријата за домашна употреба
Ново

Не Контакт Дигитални Ласерски инфрацрвен термометар GM320 -50-380C Themperature Pyrometer ИНФРАЦРВЕНИТЕ Ласерски Точка Пиштол

DEN 324.00
DEN 450.72

Во форма достапна за нарачката


Функција карактеристики :
℃ / ℉ температура единица за конверзија.
Имајте прикажување на податоци.
Лоцирање на ласерски вклучување/исклучување на опција.
LCD заднинско осветлување вклучување/исклучување на опција.
Параметри :
Материјал : пластика
Температурата мерен опсег : - 50-380 степен centigrade
Големина : 145 X 93 X 38mm/5.71"X3.66"X1.5"
Точност : + / - 1.5% или + / - 1.5 ℃
Батерија : 2 парчиња од AAA батерии 7
Повторливост : ±1% или ±1℃
Објектот растојание сооднос : 12 : 1
Емисија го оценувате : 0.95 претходно
Резолуција : 0.1 ℃ / ℉
Време на одговор : 500 милисекунди
Бранова должина одговор : 8-14µm
Пакети :
1 X Термометар

Главните својства

Дисплеј Тип:
Дигитални
Бренд Име:
VKTECH
Теорија:
инфрацрвен термометар
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под
Макс Мерење На Температурата:
120°C & Над
Моќност Тип:
AAA Батерија
Стил:
Рачни
Употреба:
Внатрешна
Број На Модел На:
рачни инфрацрвен термометар
Температурата на мерен опсег:
- 50-380C
Напојување:
2x AAA батерии 7
Објектот растојание сооднос:
12
Резолуција:
0.1 C/ F
Големина:
145 X 93 X 38mm/5.71X3.66X1.5
Бранова должина одговор:
8-14um
Време На Одговор:
500 милисекунди
Емисија го оценувате:
0.95 претходно
Функција:
LCD заднинско осветлување вклучување/исклучување на опција

Избор на купувачот