ЕДИНИЦА UT210C Еден 200A AC True RMS Висока Прецизност Мини Дигитален Менгеме Multimeter/NCV/Диоди Тест/LCD заднинско Осветлување/Температура Тест
Ново

ЕДИНИЦА UT210C Еден 200A AC True RMS Висока Прецизност Мини Дигитален Менгеме Multimeter/NCV/Диоди Тест/LCD заднинско Осветлување/Температура

DEN 1775.52

Во форма достапна за нарачката


UT210 C
Главни Карактеристики
1. Авто опсег, 2~3/s земање мостри стапка
2. Точно мерење на RMS
3. NCV, Не-Контакт Напон тестирање функција : јас nduce електричното поле сила преку вилицата
4. MAX/МИН
5. LCD заднинско осветлување, data hold
6. Автоматско исклучување, индикација за слаба батерија и заштита од преоптоварување
7. Удобно да се одржи и лесно да се носат со (Производ тежина : 160g/170g)
8. Бидат во согласност со CE (Европската Унија) директиви
За заштита на животната средина, ние не обезбеди хартија брошури, ние може да обезбеди електронска верзија на англиски упатство
Сеопфатна споредба

Главните својства

Тежина:
170g
Мерење На Отпор Опсег:
200ohm/2Kohm/20Kohm/200Kohm/2Mohm/20Mohm
Бренд Име:
ЕДИНИЦА
Мерење На Струја Опсег:
AC 2A/20A/200A
Мерење Capacitance Опсег:
20nF/200nF/2uF/20uF/200uF/2mF/20mF
DIY Материјали:
Електрични
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Број На Модел На:
UT210C
Димензии:
175mm*60mm*33.5 mm
Мерење На Напон Спектар:
AC 2V/20V200V/600V DC 200mV/2V/20V200V/600V

Избор на купувачот