5 Оска CNC Збег Одбор Со Оптички Спојка за MACH3 Stepper Моторни Возачот 5 оска cnc контролер
Ново

5 Оска CNC Збег Одбор Со Оптички Спојка за MACH3 Stepper Моторни Возачот 5 оска cnc контролер

DEN 191.00
DEN 200.64

Во форма достапна за нарачката


Карактеристики : 1.100% Сосема нов и висок квалитет. 2.Целосна поддршка за MACH3 и други компјутерски софтвер за поддршка за паралелниот порт контрола. 3.USB напојување со поддршка и периферни уреди напојува фаза на одвојување за заштита на компјутер secrity. 4.сите на влезниот сигнал, сите светлина lotus изолирани, што може да се пристапи итни стоп на нож, на граница за да се заштити безбедноста на компјутерите. 5.сите на патот преку optocoupler изолирани 0-10 V аналогниот напонски излез може да се контролира со соодветните аналогни интерфејс конвертор за контрола на вретеното брзина. Излезна порта P1 порта. 6. сите на патот до реле излезна порта, контрола вретено се префрлите. Излезна порта P17 (устата. 7. Ги отвори сите 17 порти, кои може да се контролира со optocoupler текст вретено гувернерот. 8. Периферни широк напон на текст,12-24 V, и анти-обратна функција. 9.може да се пристапи со заеднички катоден или заеднички анодна текст ниво на 5 V вози Спецификации : Одбор големина : 90*70*18mm Одбор Боја : Зелена Оптички Спојка должина : 135cm Пакетот вклучува : 1 x 5 Оски CNC Збег Одбор со Оптички Спојка За MACH3 Stepper Моторни Возачот

Главните својства

Тип:
Регулатор На Напон
Бренд Име:
Smmnas
Состојба:
Нови
is_customized:
yes
Тип:
Регулатор На Напон
Примена:
Други
модул:
5 Оска CNC Збег Одбор
module1:
5 оска cnc контролер
module2:
mach3 збег одбор

Избор на купувачот