PCM2704 USB DAC декодер, компјутер звучна картичка, со DAC, коаксијален влакна, со контрола на јачина на звук
Ново

PCM2704 USB DAC декодер, компјутер звучна картичка, со DAC, коаксијален влакна, со контрола на јачина на звук

DEN 405.60

Во форма достапна за нарачката


1. декодер користење на увезената PCM2704 чип, ласерски темно збор.
2. поврзете компјутер без возач, компатибилен со XP и WIN7,
3. аналоген аудио излез, оптички влакна / коаксијален дигитален излез, да се поврзете ги слушалките моќен amp
4., на корисен модел е погоден за корисници за користење, посебно додава индикатор светилка, копче за контрола на јачина на звук и копчето за исклучување на префрлување функција
5. capacitor усвојува увезени германски не-поларните SIEMENS, Јапонија 's ELNA capacitor, слатка звук, Сега ELNA capacitor транспонирањето Panasonic Panasonic ВАЛУТНА capacitor квалитет на звукот од ELNA е подобрена многу
PCM2704 параметар :
Напон : 5 V USB напојување со струја),
Нарушување : THD+N : 0.006% (РЛ > 10 К омега)
Нарушување : THD+N : 0.025% (РЛ = 32)
SNR : 98 d B
Динамички опсег : 98 d B
Headphone излезна моќност : 12 m W (РЛ = 32)
Поддршка за земање мостри стапки : 16 Bit, 32 K, 44.1 к, 48 K

Главните својства

Компатибилен Марка/Модел:
Никој
Бренд Име:
BINFUL
is_customized:
Yes
Модел:
PCM2704
Боја Класификација:
Еден одбор +usb линија

Избор на купувачот