2018 Нови S9 Спорт Bluetooth 3.0 Слушалка Безжична Слушалка Музика Стерео слушалки за iphone 7 6 5 за samsung галакси S7 xiaomi
Ново

2018 Нови S9 Спорт Bluetooth 3.0 Слушалка Безжична Слушалка Музика Стерео слушалки за iphone 7 6 5 за samsung галакси S7 xiaomi

DEN 276.00
DEN 344.16

Во форма достапна за нарачката


2018 Нови S9 Спорт Bluetooth 3.0 Слушалка Безжична Слушалка Музика Стерео слушалки за iphone 7 6 5 за samsung галакси S7 xiaomi Карактеристики : * 100% сосема нов. * стерео музика + одговарање на повик * Лесно спарување : NFC (Near Field Communication, short-range communication) * уживајте во Безжична музика стерео играње и издвои за да одговорите на повикот автоматски се заменува. * Погоден за мобилен телефон, i Pod, i Pad, Таблет КОМПЈУТЕР, Лаптоп и PC. * Работа со i Phone 3 3 G 3 S 4 4 S 5 5 S 5 C 6 6 Плус, Samsung Галакси S3 S4 S5 s6 s6 Работ, Забелешка 2 3 4, LG, HTC,Motorola, Nokia и Sony, итн. Спецификација : * Полнење време : 1-2 часа * Bluetooth верзија : Buletooth 4.0 + EDR, безжичен предавател стандард на класа II * Фреквенција покриеност : 2.402~2.480 GHz ISM бенд * Канал : 79 канали на 1 MHz, Б/W * Чувствителност : -80dbm * Bluetooth спектар : до 10m * Пренесува брзина : 57~723 Kbps * Стерео компресија сооднос : 44.1/48k Hz * Контакт термини : Point-to-Point * Полнење моќ : КОМПЈУТЕР, USB, 5 V * Полнење моќ : На текст 110/220 V 50 / 60 Hz 150m A Објект Инструкции : Пар на вашиот мобилен телефон : 1, Треба да се Исклучи статус или исклучете ја слушалката. 2, Притиснете го копчето "Плеј/ Пауза" за околу 3 секунди додека сини светла почне да трепка брзо. 3, вклучете ја Bluetooth функцијата на вашиот мобилен телефон и да пребарувате за други bluetooth слушалки и одберете "СПОРТ-БТ". 4, Внесете го кодот "0000" ако е потребно. 5, Ако paring е успешна, "Поврзани" ќе се покаже на мобилен телефон. ИСКЛУЧЕТЕ ја Слушалката : 1, Исклучете : Притиснете го копчето "Плеј/ Пауза" за околу 4 секунди, додека сината светлина показател ќе се исклучи. Полнење на Слушалката : морате да ја полните батеријата целосно пред да користите слушалки за прв пат. 1, Поврзете се на полнење преку USB кабел во USB полнење пристаништето на слушалките. 2, светлото на индикаторот ќе се претвори во црвено кога истиот се полни. 3,целосно полнење трае околу 2 часа. 4, црвениот индикатор за светло оди надвор и светлината индикатор се претвора во сина кога полнењето е завршено. Одговарање на Повик : 1, Притиснете на копчето "Play/ Pause" на слушалките. Одбивање на Повик : 1, Притиснете го копчето "Плеј/ Пауза" за 2 секунди, а потоа отпуштете. 2, Redialing последниот наречен број - Двојно притиснете на копчето "Play/ Pause". Играње на Музика : Кога слушате музика, можете да притиснете на копчињата подолу. 1, Следната песна : кратко притиснете го копчето "Следна песна". 2, Претходната песна : кратко притиснете го копчето "Претходен. Песната". 3, погласно : долго притискање на копчето "Следна песна".
4, Volume down : долго притискање на копчето "Претходен. Песната".
Пакет Содржина : * 1 x Спортски Bluetooth Слушалки ( Без мало кутија) * 1 x USB Кабел

Главните својства

Приклучок Тип:
USB
Линија Должина:
Никој
Безжичен:
No
Отпорот:
Конектори:
USB
Контрола На Јачина На Звук:
Yes
Функција:
За Интернет Бар,На Мобилен Телефон,HiFi Слушалки,Обични Слушалки,Спорт,За iPod
Бренд Име:
Apleok
Чувствителност:
123dB
Контрола На Копчето:
Yes
Поддршка СТАН:
No
Безжична Тип:
Bluetooth
Водоотпорен:
No
Поддршка Apt-x:
No
Поддршка За Мемориска Картичка:
No
Зачестеност Одговор Опсег:
8-25000Hz
Број На Модел На:
bluetooth слушалки
Активен Бучава Отказ:
No
Стил:
уво кука
Со Микрофон:
Yes
Vocalism Принцип:
Динамичен
комуникација:
Безжичната
Времето на пазарот:
2016 година

Избор на купувачот