Бесплатна Инсталација Метод на P5 smd отворено полна боја led видео ѕид за рекламирање
Ново

Бесплатна Инсталација Метод на P5 smd отворено полна боја led видео ѕид за рекламирање

DEN 40533.00
DEN 42666.24

Во форма достапна за нарачката


Добредојдовте на Yao Caixing Електронска продавница! Веб-страница : www.ledycx.com
Спецификација
Модул Назад Видите Резолуција 32(H)×64(W) на Теренот 5mm Густина 40.000 пиксели/ m 2 LED Аранжман SMD2727 Возачот Режим 8scan(константна струја диск) Големина 160mm×320mm Маска Чиста Црна маска-висок контраст на екранот на Електрична енергија Параметар Оптички Рејтингот Светлината ≥65 00cd/м2 Видите Агол 140 степен ( хоризонтална) 140degree(вертикална) Приказ на Растојание 4m-40m Сива Скала 8bits на текст, корекција со 16bits Дисплеј во Боја 16.7 M Осветленоста на Вредноста од 100 нивоа Напојување Операција Моќ глобална напојување за AC100-240 V 50-60 HZ Switch-во можност Максим Потрошувачка на Енергија 1000 w/m2 Просечната Потрошувачка на Енергија 600 w/m2 Систем за Контрола Корекција Скала Ниво 16bits Рамка Ажурирање Фрекфенција 60 Hz Екран Refresh Фреквенција 360 Hz Корекција на Гама -5.0—5.0 Поддршка на Текст Композитен Видео, S-Video, DVI, HDMI., SDI, HD_SDI Контрола на Далечина Етернет кабел 100, оптички влакна 5км Поддршка VGA Режимот 1024×768,1280×1024,1600×1200,1920 ×1080 Боја Температура 5000-9300 се прилагодува Осветленоста Корекција точка по точка, модул по модул, кабинет страна на кабинетот Сигурност Оперативни Темп. -20-60 целзиусови степени степен Оперативни Влажност 10-95% RH Оперативни Живот 100,000 часа MTBF 5000 часа Континуирано Работно Време ≥72hours Заштита Ниво IP65 Надвор од Контрола Пиксели го Оценувате 0.01%
Слики
MOQ : 1 метар квадратен екран додатоци
1),20pcs модули ,
2),4sets 5v40 A200w напојување,
3),20pcs моќ линии ,
4),20 компјутери рамен кабли ,
5),1pcs Linsn добивањето на картичката,
6),1pcs 960*960 кабинети
Внимание : Едноставен кабинет обично се користат за да се поправи го инсталирате на ѕид
Предности на користење на едноставни кабинет за видео ѕид :
1. Заштедите пари (цена и превозот на трошоците ќе поевтини од водоотпорен кабинет )
Прво , врз основа на кабинетот големина направи челик структура,да ги задржи на работ големина.
Второ ,фиксна челик структура на инсталацијата место.
Трето , да го поправи кабинетот на челична конструкција,се приспособат на јазот. Четврто, поврзете го линии и веб линии на секој кабинет.
Петто ,грешки екранот ,тогаш може да се работи нормално
Во овој чекор ,ќе треба rember дека
1).Ако резолуција на екранот повеќе од 512*1024dots ,треба 2pairs CET5 ,повеќе од 1024*2048dots,треба уште испраќање на картичката.
2).Ако сакате да ја реализира слика-во-слика funciton, вие треба да ги користите видео процесор.
Последниот ,од не ' рѓосувачки челик рабовите ,и го стори и водоотпорен третман. Игра видео е многу јасно!
ние ќе бидат спакувани во дрвена кутија
Производство Проток
Има и други outdoot кабинет можете да изберете

Се надевам дека ќе сакаат и да го изберат нас ,ви благодариме за вашиот surpport
Ние ќе се обидеме да се направи подобро и подобро во иднина
Имајте пријатен ден!!!
Шенжен Јао caixing Електронски Co.,LTD Додадете : Феникс Xingye Пат нема.1 Патот 26, 2, Fuyong Град, Град Шенжен,Кина 518100 ТЕЛ : + 86 0755- 36912927 Skype : 18617065053 whatsapp / Мобилен : +86 18617065053 E-mail : [email protected] com
Wc Разговор ID : 18617065053 Веб : www.ledycx.com

Главните својства

Цевка Чип Боја:
Полна Боја
Број На Модел На:
P5
Употреба:
Отворено
Бренд Име:
Јао Cai Xing
is_customized:
Yes
Екран функција:
Видео
Пиксели:
5mm
чип:
SMD2727
Модул големина:
160mm*320mm
Модул резолуција:
32*32
Скенирање Метод:
8scan
Mdoule Тежина:
0.46 kg
Интерфејс Начин:
ЦЕНТАР-75
Возење метод:
Постојан струја возење
модул моќ:
22w
Контрола методот:
Synchonous Контрола(LINSN)
Гаранција:
3Years

Избор на купувачот