4-20mA сигнал генератор 0-20mA сигнал генератор 4-20mA сигнал извор 4-20mA постојан струја извор
Ново

4-20mA сигнал генератор 0-20mA сигнал генератор 4-20mA сигнал извор 4-20mA постојан струја извор

DEN 727.20

Во форма достапна за нарачката


Компанијата вовед :
Nanjing Фу Ming Jia Електроника е поделена коло обработка поделба, коло заварување поделба, индустриски поделба. Индустриски Поделба има долгогодишно искуство во електронски инженери, долго време се вклучени во истражување и развој работат, да се запознаат со контрола на чип се : STC, PIC16, PIC18, STM32 F103. Производи се широко се користи во : моќ мерење и контрола на системи, системите за мониторинг на животната средина, оган системи за контрола, укинување на опрема, линија за производство на системот за контрола. Може да се прилагоди за различни видови на RTU контрола модул и други електронски производи, како што се мулти-channel switch стекнување, мулти switch количество контрола на производството, multi-channel 4-20m A стекнување, мулти-канал наизменични струи (или напон) стекнување, microcomputer заштита и контрола уред, радио далечински управувач.
SIG420 Тип на сигнал генератор
( 4-20m A/0-20m A Сигнал генератор)
Опис на производот :
1, користење на едноставен, лесен жици, knob операција, веднаш по вредноста на излезниот одговор, без одлагање.
, Користење на мулти пак (5 врти *360 степени) potentiometer, Фино прилагодување.
3 корисен модел се карактеризира во однос на тоа дека напојување порта е предвидено со поларитетот заштита, снабдувањето со електрична енергија е поврзан со контра, и не функционира.
4 напон : DC 9 V ~ 30 V широк напон на текст , моќ
5 DC 12 V напојување, излез оптоварување отпорност опсег 0 ~ 350 Ohm; 24 V DC напојување, излез оптоварување отпорност опсег Помеѓу 0 и 800 ohms.
6, тестот излез е нормално, можете да го користите multimeter (DC тековната датотека) краток спој 4 ~ 20m A излезен терминал, споредбата покажува дека вредноста е во согласност со multimeter читање.
7, производот може да се користат за : јачина на изворот генерација, вентил на вредноста, инверторот контрола, PLC дебагирање, инструмент за тестирање, светлината-емитуваат тест на диоди, Аналогни предавателот излез .
8, надвор од метар Школка, лесно да го инсталирате, Вкупната големина : ширина 80mm* висок 42mm* длабоко 40mm, Кабинет Дупка големина : 76mm*40мм .

Главните својства

Компатибилен Марка/Модел:
Никој
Бренд Име:
BINFUL
is_customized:
Yes
Боја Класификација:
4-20mA излез 0-20mA излез
Декорација и изградба на содржина:
Инсталација Инженеринг

Избор на купувачот