25pcs Минијатурни PCB реле JRC-21F 4100 12V DC 6 Игли Минијатурни PCB Реле Сосема Нов
Ново

25pcs Минијатурни PCB реле JRC-21F 4100 12V DC 6 Игли Минијатурни PCB Реле Сосема Нов

DEN 278.40

Во форма достапна за нарачката


Главните својства

Тип На Објект:
Прекинувачи
Материјал:
Легура
Гаранција:
2 година
Карактеристики:
реле
Тип На Прекинувач:
Микро Прекинувач
сертификација:
CCC
Број На Модел На:
JRC-21F
Тип На Прекинувач:
Микро Прекинувач
сертификација:
CCC
Број На Модел На:
JRC-21F 4100
Напон:
12V
Големина:
Miniature
Контакт Оптоварување:
Ниска Моќност
Серпентина Моќ:
0.36 W

Избор на купувачот