Hakuouki Yukimura Chizuru Кимоно Cosplay Костим Жените Yukimura Jiziru Костим за ноќта на Вештерките Јапонски Традиционални Kinomo 89
Ново

Hakuouki Yukimura Chizuru Кимоно Cosplay Костим Жените Yukimura Jiziru Костим за ноќта на Вештерките Јапонски Традиционални Kinomo

DEN 1623.00
DEN 2848.32

Во форма достапна за нарачката


Hakuouki Yukimura Chizuru Кимоно Cosplay Костим Жените Yukimura Jiziru Костим за ноќта на Вештерките Јапонски Традиционални Kinomo 89
Костимот вклучуваат Блузи+Панталони+Појас
Топло Prompt
Ова е фаза покаже облека која е различна од заеднички облечен во облека , главната да видите шоу фаза покаже ефектот .
Pls не ги проверите облека како заеднички носи облека " стандардно , малку snagging ,нишка остатоци , се сече не уредни , паѓа малку paillette пердув , што сите погоре припаѓаат на нормалниот опсег ако умот ,
Pls се размислува за внимателно ,ви благодариме !
Ако сте итно да се користи на облека и треба да превозот итна ,
Ве молиме испратете порака и да го оставите порака за нас ,
За да се потврди е облека пристигне во вас рака на време
Ако не го направите тоа ние не презема никаква одговорност
За било какви прашања, не двоумете се да контактирате со нас, ние ќе ви одговори што е можно поскоро и да го реши проблемот!!!
Големина на Табела(Азија Големина) Обединете (cm)
Големина(cm)/ Етикетата
S
М
L
XL
Единица
CM
CM
CM
CM
Блузи Должина
70
72
74
76
Панталони Должина
103
106
109
112
Половината
70
74
78
82
Предлагам Висина
150-155
156-161
162-167
168-173
Answer : ___________________________ Note :
Одделение : 1 cm =0.39 инчи,На пример : 10cm*0.39=3.9 инчен
Ознака Големина е Азија големина, ве молиме да ги однесете на вашиот сопствен мерења за избор на правото големина
Како различни мерни методи, Pls прифати грешка
околу 1-2cm

Главните својства

Големина:
S, M, L, XL
Извор:
Hakuouki
Посебни Употреба:
Носии
Извор Тип:
Аниме
Пол:
Жените
Бренд Име:
Daxico
Материјал:
Полиестер
Број На Модел На:
HMW89233
Компоненти:
Панталони,Врвот
Тип На Објект:
Се поставува
Компоненти:
Појас
Знаци:
hakuouki костим
Објектот:
Hakuouki Кимоно Cosplay
Применливи прилики:
игра cosplay
Применливи пол:
неутрален/машко или женско/жени/мажи
Возраст:
Возрасни
Сезоната:
Зима, Пролет, Лето, Есен
Големина:
S,M,L,XL,XXL

Избор на купувачот