5 Бои За HP 862 862XL Континуирано Мастило Снабдување Систем CISS Мастило во Резервоарот За C6300 C6324 C6375 C6380 C6383 C6388 D5400 D5460 D5468
Ново

5 Бои За HP 862 862XL Континуирано Мастило Снабдување Систем CISS Мастило во Резервоарот За C6300 C6324 C6375 C6380 C6383 C6388

DEN 939.84

Во форма достапна за нарачката


Драги Ценети Клиенти,
Ви благодариме за изборот на Ocbestjet производи.
Во духот на "Квалитет за удел на пазарот и углед за развој", ние сме посветени на филозофијата на прагматизам,
иновации, интегритет и комуникација.Ве молиме љубезно им помогне провери стоката состојба пред да потпише за пакет.
За промет на големо, ќе им понуди на попусти или бесплатна испорака врз основа на количината што сакате да ги нарачате.Сепак понекогаш парцели може да биде одложен за одмор,
фестивалот,лошите временски услови,обичај,Итн.
Дали има некој царина?
Обично ние ќе се изјасни на минимална вредност за да се избегне царина.-22 ML PGBK C M Y-15 ML
Мастило во Резервоарот : 69 ML Секоја Боја Боја Б.
Трговија на големо и пад на превозот и двата се добредојдени.Покрај Изразат испорака начин може да имаат даночни прашање.
Што да правам кога купување заштита времето истекува?
Ако вашата нарачка заштита времето истекува, ве молиме контактирајте со нас и ние може да ви помогне да продолжи. "Фалсификување напред и унапредување со времето" е во сржта на нашиот развој., Ltd е хај-тек компанија специјализирана во R&D, производство,продажба и сервис на
компатибилен печатење потрошен. - Мастило Кертриџ
1 Парче × PGBK - Мастило Кертриџ
1 Парче × C - Мастило Кертриџ
1 Парче × M - Мастило Кертриџ
1 Парче × Y - Мастило Кертриџ
1 Парче × Шприц (15ml)
5 Парчиња × Филтер За Воздух
2 Парчиња × Цевка Клип Одговараат На Печатач
За HP Photosmart C6300 C6324 C6375
За HP Photosmart C6380 C6383 C6388
За HP Photosmart D5400 D5460 D5463
За HP Photosmart D5468 D7560 B8550 B8553 B8558
За HP Photosmart C5300 C5324 C5370 C5373 C5380
За HP Photosmart C5383 C5388 C5390 C5393
За HP Officejet 6500 Безжична(CB057 A)
За HP Officejet 6500 Сите-во-Едно (CB815 A)
За HP Officejet 6000 Печатач (CB051 A)
За HP Факс C309 A
Dongguan Ocbestjet Печатач Потрошен Материјал Co.К PGBK C M Y Чип Вид Инсталиран Со Resettable Чип е Применливо Мастило Тип Боја Мастило / Боја Мастило Гаранција 1 : 1 да го Замени Било Неисправни за Пакување, Вклучувајќи
1 Сет × Б.
Значи, вашата цел не ќе бидат затворени. Воведовме напредна технологија на производство и менаџмент за да се обезбеди квалитет и
животната средина-пријателски дигитално печатење потрошен. (Ако сакате да назначен ни на вашиот трета страна, ние можеме да брод за вашиот товар
клиентот директно. Покрај тоа, ние исто така, обезбеди
комплетна услуга на ОЕМ со нашиот бренд во домашниот и странскиот пазар, што ни овозможува да се биде најсилниот копија на нашите
клиенти. Нашите клиенти уживајте во вистинско партнерство во пред-продажба, продажба и услуга по продажбата.Во тие случај,
вашето разбирање и соработка, е високо ценета.

Главните својства

Тип:
Континуирано Мастило Снабдување Систем
Компатибилен Бренд:
HP
Компатибилен Печатач Тип:
инк-џет печатач
Бренд Име:
OCBESTJET
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Број На Модел На:
За HP 862 862XL
Име на производ:
Ciss Мастило Кертриџ,Континуирано Мастило Снабдување Систем
Одговараат на печатач 1:
C6300 C6324 C6375 C6380 C6383 C6388
Одговараат на печатач 2:
D5400 D5460 D5463 D5468 D7560 B8550
Одговараат на печатач 3:
B8553 B8558 C5300 C5324 C5370 C5373 C5380
Одговараат на печатач 4:
C5383 C5388 C5390 C5393 6500 6000 C309A
кертриџ број:
За HP 862 / 862XL
боја:
PGBK Б.К C Y M
Чип Вид:
Инсталиран Со Resettable Чип
Применливи Тип На Мастило:
Боја На Мастило,Боја На Мастило
Гаранција:
1

Избор на купувачот