Yobang Безбедност-WIFI Одбрана Лични Alarma Паника Копчето HD IP Камера Smart Burglar GSM Аларм Систем за дојава на Пожар/Дим/ПИР детектор
Ново

Yobang Безбедност-WIFI Одбрана Лични Alarma Паника Копчето HD IP Камера Smart Burglar GSM Аларм Систем за дојава на Пожар/Дим/ПИР

DEN 6580.00
DEN 7152.00

Во форма достапна за нарачката

*Центар за далечински управувач.Анти-burglar),исто така наречен повлече сигнализација или исклучување. Активирањето : Под Рака државата ,детектор ќе го открие некој или од врата на врата ќе се отвори ,за тоа wwill активирањето на детектори и да се направи аларми. *Поддршка на надворешниот безжични сирената. *Телефонска функција,поддршка 5 групи повторно да бирате број.Се назначи security guard мисија(јас.Анти-burglar),Направи домаќин во алармирање државата,исто така познат како Вооружување ,Сигнализација или Подигнување. Разоружа : се Повлече безбедност задача(јас. *Поддршка SMS рака/разоружа и глас рака/разоружа. *Поддршка на многу за одбрана зони ,како што се врата ,СОС,спална соба,прозорец,балкон,периметар,чад,гас,јаглерод моноксид,вода, протекување. *Поддршка на влез/излез зона,затворен зона,периметар зона,24-часовна зона итн. *Поддршка на главната моќ malfunciton ,резервната моќност недостаток,подесувате аларм и други продолжен аларм.или испратете аларм информации за внатрешната безбедност центар. Аларм : Кога домаќин креирај аларм акција,acousto-оптички сигнал на аларм се јавува,домаќин ќе испрати СМС порака на претходно поставената мобилен телефон ,бирање (тековниот корисник на телефонски број,се создаде притисни за мобилен телефон СТАН.7/500m Ah литиум-јонска Температура опсег : 0-55 степен Влажност опсег : >>>Пакет содржина : 1* Аларм Домаќин Панел 6*Безжичен ПИР Сензор за Движење 7*Безжичен Вратата Magnetic Sensor 3*Безжичен Далечински Контролер 1*Жичен Сирената 1*Безжични IP Камера 1*Безжичен Детектор на Чад 1*Безжичен Паника Копче 2*RFID Keyfobs Адаптер+Упатство
.како APP push/SMS/глас следење/интранет центар и др.со мултитаскинг дизајн,одлична корисничка операција exprience. >>>Функција : Моќ влез : DC 5 V(микро USB стандарден интерфејс за напојување) Работат на струјата : Режим на струја : Безжични фреквенција : 433 Mhz Безжична кодирање : EV1527 GSM Бендови : 850/900/1800/1900 Mhz Wi-Fi бендови : IEEE802. *Поддршка на мерењето рака и да се разоружа.
Поддршка Мулти-Јазик за факултативна
Како што се : англиски/руски/германски/полски/шпански/француски/италијански и др.
почнете да започнете
Wifi+GSM+GPRS Безбедност Аларм Систем
СТАН за Далечинска Контрола
До 100 складирање локации за учење на remotes и безжични детектори. Се држат за Рака : Во случај да корисникот е дома,само поставување предупредување за влез/излез или периметар,исто така, се нарекува дома сигнализација. *Изградена-во моќни перформанси на ПРОЦЕСОРОТ господар врз основа на 32-битна Cortex-М3 јадро. *Врз основа на u COS-III оперативен систем. Влез губеа : Кога корисниците се врати и да го положат на Арм зони,домаќин не ќе може веднаш да се направи аларми,тоа ќе им овозможи на корисниците да се разоружа домаќин со некое време,домаќин ќе направи аларми ако времето од над разоружа. за да се обезбеди алармот перформанси стабилен и сигурен. *Главниот интерфејс лентата за статус,датум/clock индикација,прилично очигледно аларм домаќин статус. *User-friendly СТАН операција искуство и кориснички интерфејс. *Поддршка до 100 учење /складирање локација за далечинска контрола,RFID картички и безжични детектор.11b/g/n RF стандарден Режим на батеријата : 3. *Може да се сместат и да се распрашува секојдневно работење евиденција и аларм евиденција. *Онлајн GPRS да се добие опрема статус,автоматски аларм кога не сте на интернет. *Поддршка мулти-јазик на менито на екранот,глас го поттикнува и аларм SMS амбиент. *GSM Мрежа часовник синхронизација,за да се обезбеди точни часовникот ,како и поддршка за земјата поставување на временската зона.

Главните својства

боја:
ЕУ Приклучокот, НИ Приклучокот, АУ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучок
Алармот Тип:
GPRS,SMS,Апликации, ги Контролирате
Број На Модел На:
YB103
Комплет За Конфигурација:
Вратата Сензор
Бренд Име:
Yobang Безбедност
Наоружува Тип:
СТАН
Видео Интерфејс:
Yes
Лозинката Тастатура:
Yes
Екранот:
Yes
Комуникациски Интерфејс:
Безжичната
Зона Број:
Поддршка на 100 безжични сензори
моќност:
DC 5V(микро USB стандарден интерфејс за напојување)
Употреба:
Вратата,Home Security System СМС Предупредување
Тип:
Wifi GSM аларм систем
Функција:
управувана од било каде
Фреквенција:
433Mhz
GSM Фреквенција:
900/1800/850/1900mhz
со wifi функција:
Yes

Избор на купувачот