фото позадина сопствени 3d mural дневна соба мода свила порибување ги сликарство троседот во ЖИВО позадина не-плетени позадина за 3d ѕид
Ново

фото позадина сопствени 3d mural дневна соба мода свила порибување ги сликарство троседот во ЖИВО позадина не-плетени позадина

DEN 789.00
DEN 1434.24

Во форма достапна за нарачката

Купувачите мора да се прочита : фото позадина цена : $ / метар квадратен. 1 квадратен метар = 1pcs. 2 квадратен метар=2 парчиња. 3 квадратен метар =3pcs .. Ширина x висина = квадратни метри = Цел Количество Забелешка : ве Молиме не го купи 1 метар квадратен , бидејќи тоа е многу мали димензии. Имаме 16 фиксна големина цел. Купувачот цел различна количина. Купувачот ќе добие соодветна големина . Количина : 1 квадратен метар = 140 cm (W) x 70 см (H) Количина : 2 квадратни метри = 170 см (W) x 120 cm (H) Количеството : 3 метри квадратни = 215 см (W) x 140 cm (H) Количеството : 4 метри квадратни = 250 см (W) x 160 см (H) Количеството : 5 квадратни метри = 280 cm (W) x 180 см (H) Количеството : 6 квадратни метри = 300 см (W) x 200 см (H) Количеството : 7 метри квадратни = 335 cm (W) x 210 см (H) Количеството : 8 квадратни метри = 355 cm (W) x 225 cm (H) Количеството : 9 квадратни метри = 370 cm (W) x 245 cm (H) Количеството : 10 квадратни метри = 400 см (W) x 250 см (H) Количеството : 11 квадратни метри = 410 cm (W) x 270 см (H) Количина : 12 квадратни метри = 430 cm (W) x 280 cm (H) Количеството : 13 метри квадратни = 445 cm (W) x 395 cm (H) Количеството : 14 метри квадратни = 470 cm (W) x 300 см (H) Количеството : 15 квадратни метри = 500 cm (W) x 300 см (H) Количеството : 16 квадратни метри = 500 cm (W) x 320 см (Ж) Други големина . (width = ___ см , висина = ___ cm ) . ве молиме да ни каже. Ние ќе ви даде се пресмета на правилен редослед количина и цената. Драг пријател, ако имате било какви прашања и идеја, ве молиме љубезно ве молиме да ги споделите со нас. што може да ни даде порака. * Ако сакате да направите друга фотографија, тоа не е проблем, ве молиме да ни обезбеди висока резолуција на фотографија дека можеме да го направиме тоа за вас. *Ако ви треба да инсталирате видео брза, ве молиме кажете му на вашиот E-mail адреса и ние ги испратите на E-mail до вас. * * * Во купувањето, ве молиме да обрнете внимание на делот на фотографии и големината на ѕидот да се прилагодат. *Затоа што екранот покажува причина, не може да биде боја разлика, ве молиме да се биде внимателен да се купи.
Достигнувања фото
100% локалните детали
wallpaper mural инсталација совети
1. Подготви алатка .
2. Чистење на ѕид. Лепак ѕидот.
3. Проверете ја големината , Одговара на pattem.
4.Обележете го вертикални линии на ѕидот.
5. Четка лепак на позадината . Марк pasting цел.
6. Залепете го на ѕидот. отсечени вишокот дел . исчисти лепак overflow.
7. Натпреварот pattem . на средината на преклопување дел , се сече и се лупам исклучување на вишокот дел.
8. Отсечени вишокот на дел околу switch.
9. Користете scraper да се направи позадина станот . користете крпа за да ги избрише лепак overflow.
Преклопуваат двојно-сечење детали
1. Преклопуваат панели за координирање на сликата.
2. Се намали на ceter на преклопување. Пишам исклучите намали дел од Panel 2.
3. Излупете задниот Панел 2 за да го отстраните намали дел од Панел 1 зад тоа. Повторно се придржуваат Панел 2 работ за чиста појавување на споеви.
Ние ви даде добар предлог : Кога инсталирање позадина, ве молиме професионални работници, ве молиме прочитајте инсталација совети, бидете сигурни дека позадината е рамен, ве молиме да се glutinous ориз лепак. Ако имате било какви прашања, ве молиме да ги споделите со нас и ние ќе се обидеме да ви помогнеме. Кога ќе примите позадина, ве молиме потврдете го тоа тука веднаш. И потоа ни даде на сите предмети 5 ѕвезди пофалби. Ние ќе одземе $ 5 кога ќе го купите повторно.

Главните својства

Полнење Единица:
Јуани/Ролна
Функција:
Формалдехид-бесплатно,Mildew Отпорни,Екстра Дебели,животната Средина Пријателски
is_customized:
Yes
Функција:
Звук-Апсорбирање,Топлинска Изолација,Чад-Доказ,Влага-Доказ,Мувла Доказ,Soundproof,Анти-статички
Употреба:
Трговија,Забава,Администрација,Апарати За Домаќинство
Употреба:
дневна соба
Текстилна Тапета Материјал:
Не-плетени
Површински Третман:
Печатени
Стил:
Класичен
Тип:
Текстилни Позадини
Материјал:
Растенијата
Бренд Име:
AIBIYI
Шема:
Персоналните Прилагодување
Број На Модел На:
a0762

Избор на купувачот