(2) МОЖЕ да-автобус Грешка Слободни H21W BAY9s 120 degress LED Замена Светилки За Позиција Паркинг Eyelid Светла или Табличка Светла
Ново

(2) МОЖЕ да-автобус Грешка Слободни H21W BAY9s 120 degress LED Замена Светилки За Позиција Паркинг Eyelid Светла или Табличка

DEN 170.00
DEN 191.52

Во форма достапна за нарачката

Ако LED сијалица не светне по инсталацијата, ве молиме едноставно повторно вметнете ја oppositely (бидејќи LED сијалица има поларитетот како батерија).Кога пратката ќе стигне до вас, ве молиме да ги проверите сите делови и стоки количество внатре пред да го потпишете тоа. Ако било која причина непријатно оставајќи ни совршен резултат, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе направиме се што е во наша моќ за да се обезбеди успешна трансакција.Ако постои било каква штета, исчезнати предмети или погрешно количина, ве молиме да не го потпише, и барање на поштата или испорака компанија за издавање некои роднина сертификација со цел за надомест на штета. Инсталацијата е многу лесно, едноставно plug and play, без да се грижиш на не-осветлување-up прашање бидејќи ние, исто така, го дизајнираше овој производ да биде не поларните! Карактеристики Овозможено од 7 парчиња на супер светло SAMSUNG 3030 висока моќност LED светла 6000 K КРИЕШЕ појавување xenon бела боја МОЖЕ да-автобус Грешка Слободни дизајн (работи со повеќето Европски автомобили без предупредување порака на табла, без треперење/не осветлување до прашање Вистински Лумен : 270 Лумен Работна Сила : about14 Vx0. Испорака ден : 3 дена откако се исполни paymen т
1 пар (2pieces)
Ние ќе repackage ја оваа ставка за да се намали испорака тежина хартија и кеса за отпад.(6000 K Xenon Бело/Црвено/Сино/Мраз сина/amber жолта) имаме специјални дизајнирани овие LED светилки со 360-степени осветлување напојува со 7 парчиња од 1,5 W секој 3030 LED emitters направени од страна на SAMSUNG со ДА-автобус коло и не поларните дизајн. Откако сте се пријавиле на парцела, тоа значи дека вие немате boubts за производи, како и количината и трансакцијата се смета да биде завршен. Инсталацијата е многу лесно, едноставно plug and play, без да се грижиш на не-осветлување-up прашање бидејќи ние, исто така, го дизајнираше овој производ да биде не поларните! Состојба : Сосема Нов Оперативен Напон : 12 V-14 V светла боја : Бела/Red/Сино/Мраз сино/жолтите Должина : 1.
Позитивни Повратни Информации
Продавница со доверба.36 инчи Lumens & Current Fitment Оваа аукција карактеристики 1 пар сите нови дизајнирани 7-СМД-3030 МОЖЕ да-автобус Грешка Слободни 120 degress, H21 W, BAY9s LED Светилки за Европски автомобили како што се Ауди, Мерцедес, "Фолксваген" за паркинг светла или позиција светла. Ова значи дека тоа ќе светне посветла и да работат за домашни и увезени возила.
Повеќе Слики Demostration
Забелешка : за да бидете сигурни дека овие светилки ќе одговара или работа, ве молиме двојно проверете Osram Светилки Водени за референтен водич. Ние се стремиме да добиеш позитивен фидбек и совршен резултат на нашите Детални Продавачот Оценка (НСД). Ние ќе брод да го ЗАЧУВАМ адреса на само . Ние гарантирањето на објектот ќе се добро третирани и заштитени.(6000 K Xenon Бело/Црвено/Сино/Мраз сина/amber жолта) имаме специјални дизајнирани овие LED светилки со 360-степени осветлување напојува со 7 парчиња од 1,5 W секој 3030 LED emitters направени од страна на SAMSUNG со ДА-автобус коло и не поларните дизајн. Ние ќе бидеме секогаш тука за вас. Време на испорака (На превозот време можат да бидат различни, ако се одложи од страна на курир или царина) : Од Воздухопловната Превозот : Генерално, за 7-21 работни дена за САД ,CA, АУ, велика БРИТАНИЈА или од Други Земји и Области.
Answer : ___________________________ NOTE : Нашите предмети доаѓаат со мало поле.
Враќање на производ е прифатена предвидени :
1. Како на купувачот , тоа е вашата должност да го плати данокот, кога ќе се направи нарачка од странство.

Главните својства

Емитуваат Боја:
Сино, Кристално Сино, Црвено, Бело, Жолто жолта
Температура На Боја:
6000K
Бренд Име:
iJDM
Wattage:
2w
Име На Модел:
H21W BAY9s 120 degress
Интерфејс Тип:
BAX9S
Тип На Објект:
Паркинг Светла
Објектот Тежина:
20g
За Возило Брендови/Модел:
Универзална
Lumens:
200lm
Гаранција:
90 Ден
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Производителот Дел Број:
h21w, bay9s, 120 degress Висока Моќност SAMSUNG LED Светилки
Осветленост Дел Број:
h21w, bay9s Оптоварување База Висока Моќност LED Светилки
Другиот Дел Број:
LED BA9S 1891 ГОДИНА 641 BA9 T4W H6W LED Светилки Килибар
LED чип:
7-СМД-3030 Напојува од страна на SAMSUNG LED
Боја:
Килибар Жолта /6000k белата/Мраз сина/ЦРВЕНА
Лумен:
200lm
За:
За Позиција Паркинг Eyelid Светла

Избор на купувачот