SDA20*35 RcM5' компактен цилиндар СНС pnematic делови Airtac тип actuator воздух цилиндар Хидраулични цилиндри СДА Серија М8*1.25
Ново

SDA20*35 RcM5' компактен цилиндар СНС pnematic делови Airtac тип actuator воздух цилиндар Хидраулични цилиндри СДА Серија М8*1.25

DEN 391.20

Во форма достапна за нарачката

Детали за производот : Standard or Nonstandard Стандард Структура Влијание Цилиндар Моќ Пневматски Тело Материјал Алуминиум Максимална Удар 35 Бунари со Дијаметар 20 Место на Потекло Жеџијанг, Кина (Копно) Број на Моделот на SDA20 X35 Бренд Име СНС пневматски цилиндри без перница Плаќање & Превозот Услови : ФОБ Цена : Минимум Цел Количество : 50 Парче/Парчиња Порт : Шангај или Ningbo Пакување Детали : Меѓународниот стандард пакување и Испорака Време : во Рок од 2 дена начин на Плаќање : T/T Снабдување Способност :
6000 Парче/Парчиња на Ден Детален Опис на Производот
Воздух цилиндар
1.СНС е една од водечките производителот во Кина во пневматски индустрија
2.со висок квалитет
Воздух цилиндар
Карактеристики :
1)Понесе големина на(mm) 12,16,20,25, 32 , 40, 50, 63, 80, 100
Порт големина : пат М5,1/8,1/4,3/8
2)Акција : двонасочни тип
30 Working медиум : воздух
4)Примена на притисок : 0.1-0.9 Mpa(1-9kgsf/cm⊃2;)
5) Gurantee притисок доказ : 1.35 Mpa(13.5 kgsf/cm⊃2;)
6)Работен Temp : -5-70°C
7)Перница тип : прилагодлив перница
8)Тело материјал : Алуминиум
9) Апликација Автоматски Прекинувач : CS1-J,CS1-G

Главните својства

Тип:
Actuator
Број На Модел На:
SDA20*35
Бренд Име:
СНС

Избор на купувачот