WELCOLOR CISS Боја мастило рефил кит за Canon BCI 21 21B 21C 24B 24BK 24C PIXMA 4400 4550 455J 4650SP 5000 5100 5500 инк-џет печатач
Ново

WELCOLOR CISS Боја мастило рефил кит за Canon BCI 21 21B 21C 24B 24BK 24C PIXMA 4400 4550 455J 4650SP 5000 5100 5500 инк-џет

DEN 879.00
DEN 955.20

Во форма достапна за нарачката

Она што е гаранција за стоката?
A9 :
1. Резолуција стапка на печатач : Ако вашиот печатач е резолуција стапка е ниска, печатење квалитет, нема да бидат задоволни дури и на оригиналната слика е дефиниција е висока. Нормално, Боја на мастило 2 година, сублимација мастило 1 година, пигмент мастило 2 години, еко растворувач, ув мастило на 1 година од датумот произведени.
Q10 : Кој рок на плаќање може да се избере?
A10 : да ја прифатиме TT, Pay Pal, Western Union,.
PROCOLOR
PROCOLOR,твоите најдобри печатач потрошен снабдувач, Доверба бренд Доверба на PROCOLOR. Многу лесно да се рефил ! 13. За боја мастила, неговата скала на бои е поширок. Исто така, резолуцијата додека печатење ќе влијаат на печатење квалитетот. (2) 1 Шише 100ml Синозелена мастило.

Главните својства

Тип:
мастило рефил кит
Компатибилен Бренд:
CANON
Број На Модел На:
ЦД-BCI-21-24
Бренд Име:
welcolor
боја:
Б.К C Y M
мастило за јачина на:
100ml/боја
Кертриџ кодот:
BCI-21 BCI-24 Б.К БОЈА
Функција:
Со сите алатка
Продажба На Точка 1:
Вода база формула не затнување глава за печатење
Продажба На Точка 2:
Не plug печатач главата специјализирани мастило како оригиналниот
тип на мастило:
На база на вода
Користење На Животот:
2 година
is_customized:
Yes
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)

Избор на купувачот