20A 1000W ZVS Низок Напон Индукција Греење Одбор Модул Flyback Возачот Грејач Нова Електрична Единица Модул Одбор
Ново

20A 1000W ZVS Низок Напон Индукција Греење Одбор Модул Flyback Возачот Грејач Нова Електрична Единица Модул Одбор

DEN 600.00

Во форма достапна за нарачката


Големина : 69mm x 85mm x 30мм
Карактеристики :
1.Овој дел на индукција греење користење на ниска-напон DC напојување 12-30 V
2.Максимална струја 20 A, максимална моќност 1000 W.
3.Тестирани 53 V напојување кога работат правилно.
4.Поради својата умерена моќ, може да се користи за мали делови DIY играчи не стврднување, annealing и други термички третман,
5.Исто така може да се користи со графит crucible топење на злато, сребро, бакар, алуминиум и други метали,
6.Униформа греење брзо, многу погодно.
7.Ова коло не само што може да се направи индукција греење, со бакарни цевки во висока фреквенција трансформатор, е моќен инвертер
8. Да се зголеми на топлина мијалник со користење на кориснички супстрат како дебели како 8.5 мм! Капацитет на ладење е многу моќен.
9.Користење на М4 столбови, треска помали, поефикасни.
Забелешки :
1. Комплет содржи целосен сет на возење коло елементи и месинг
2. Купувачите треба да се донесе на нивната сопствена моќ и ладење единица.
3. На коло користење на двострано fiberglass одбор, главно бакар траги се користи за да се прошируваат
Користете го целиот назад површината на resonant коло заеднички,
Континуирана работа, ве молиме додадете фан да се кренат во воздух од горе надолу,
На резонанца кондензатори и други компоненти кул.
4.Употребата на префрлување напојување ве Молиме забележете дека поради големата сила главно се од бавниот почеток функција,
што само отвори машина излезниот напон полека се зголемува,а тоа е вклучено пред индукција греење коло ако напонот се зголемува до 12 V,бидејќи се започне доволно напон не може да си дозволи да вибрации,што резултира во две симултани спроведување mos цевка така изгорени компоненти.
Така, првиот ќе започнете со префрлување напојување напонот достигне 12 V погоре и потоа пристап индукција греење коло.
5. Волуменот на објектот се загрева во внатрешноста на греење серпентина не може да надмине 1/5 на јачината на звукот
(ако греење цилиндар, тогаш греење серпентина дијаметар помал од дијаметарот на 1/3),или тоа може да биде поради преоптоварување или изгори надвор снабдувањето со електрична енергија на колото.
Иако ова коло може да се толерира 20-30 A текст сегашниот момент, но не надминува 15 A кога безбедна работа,
можете лесно да додадете ammeter помеѓу снабдувањето со електрична енергија и греење возачот одбор, но секогаш следи тековната преоптоварување.
Пакет се Вклучени : 1x ZVS 20 A 1000 W Возачот Грејач

Главните својства

Бренд Име:
BINFUL
is_customized:
Yes
Компатибилен Марка/Модел:
Никој
Боја Класификација:
Празна плоча (со исклучок на компоненти) комплет, треба да заварување на готовиот

Избор на купувачот