Нови Пристигнување Топла Директен Маркетинг Фреквенција 950~2150MHz Сателитски Сигнал Бустер 20dB Внатрешно Засилувач Divider трговија на Големо
Ново

Нови Пристигнување Топла Директен Маркетинг Фреквенција 950~2150MHz Сателитски Сигнал Бустер 20dB Внатрешно Засилувач Divider

DEN 205.00
DEN 273.12

Во форма достапна за нарачката


Нови Пристигнување Топла Директен Маркетинг Фреквенција 950~2150 MHz Сателитски Сигнал Бустер 20d B Внатрешно Засилувач Divider трговија на Големо
Опис : 100% Сосема Нов. Овој сигнал засилувач работи со секој сателитски систем Во пазарот Ова е со висок квалитет внатрешно засилувач со најмногу 20d B добивка. Овој засилувач е DC пасивна (DC 13-18 V). За долго сателитски кабел работи и подобрување на сателитскиот сигнал сила. Нема потреба за одделно за напојување. Совршен за сите сателитски апликации. Димензија : 80mm x 30мм x 19mm(L x W x H) ве молиме да не го користите производот ако сигнал интензитетот е до 70%. можете да го користите производот кога сигналот е слаб, но стабилна. ако не се смирите, што ќе влијае на резултатот. поврзете го на вистинскиот начин На исправноста не е семоќен, работи само за слаби сигнали нема ефект на инсталацијата на засилувач, или ефектот е Полошо (ако слаб сигнал е cuased со линија диригент, кабел интерфејс, ТВ интерфејс или други причини.), ве молиме да се разбере, ви благодариме! Пакет Содржина : 1 x Сигнал бустер Забелешка : Оваа точка да дојде без мало кутија, но ние ќе се спакуваат и пред превозот.
Слика Шоу Од Клиентите.
Драги Пријатели, Добар ден! Добредојдовте на нашата Продавница на aliexpress. Ние сме професионална снабдувач на електронски производи во Шенжен. Обезбеди добри производи со трговија на големо цена. Ве молиме следете нас на aliexpress, ние обично испраќате нови производи во продавницата. Превозот Однос На сопствени даноци не се вклучени. (тоа зависи од вашиот локален обичај) Нормално ние ги испратите на поштенските. Бесплатен превозот е секогаш малку бавно, и не може да се следи, па ви препорачуваме да се обрне на registerted воздух пошта која може да се следи, како што се Кина пост воздух mail, Aliexpress стандард превозот, e Packet , Сингапур пост Ако ви треба брза испорака, ве молиме изберете Aliexpress премиум превозот, DHL,UPS-от,ТНТ,FEDEX,EMS и сл. Но, тие не се слободни. Политика на враќање Ние ќе им даде на наплата ако не го добиете вашиот парцела. Понекогаш поштенски е малку одложи за испорака на пратката, ако не ја добиете вашата цел пред заштита времето е завршена, Можете да побарате од нас да се прошири на времето. Повратна информација за Вашето задоволство е наша конечна цел. 5 ѕвезди позитиви feeback ќе биде прифатена. се надевам дека ќе може да ве запознаеме со нашата продавница до вашите пријатели. Ве молиме не остави никакви негативни повратни информации или да се отвори спорот без комуникација, ви благодарам. Никакви негативни или спор ќе му наштети на двете страни, и нема да дозволиме проблем навистина да се реши. Ако имате било какви прашања , ве молиме слободно контактирајте со нас , ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне. Ви посакам сите најдобрите

Главните својства

Број На Модел На:
JX00009
Бренд Име:
Jninsens
Договорот за слободна трговија(Free To Air):
Yes
Висока Дефиниција:
Yes
Со USB Wifi:
No
Тип:
Дигитални
Пакет:
No
Сателитски Сигнал бустер 1:
20dB внатрешно засилувач
Сателитски Сигнал бустер 2:
950-2150Mhz

Избор на купувачот