Квалитетот на звукот е подобро отколку LM1875 висока верност TDA7265+NE5532 треска моќност засилувач dual channel 30Wx2
Ново

Квалитетот на звукот е подобро отколку LM1875 висока верност TDA7265+NE5532 треска моќност засилувач dual channel 30Wx2

DEN 775.68

Во форма достапна за нарачката


Нето тежина : 235g
Купувачот совети :
Оваа продавница на исправноста на одборот се независни производи, со цел, домашните, толку богата, колку што можете да го видите на линкот на самото место, без губење на време да се праша дали стоката. Potentiometer монтажа дупка со дијаметар 7mm
PCB спецификација : 100x96mm, дебелина од 1.
Купи голем број на бебе шопинг количка да се купи, додека бебето не е со прекумерна тежина, вие само треба да плати курир такса, директно плаќање, без потреба да ги менувате цена на продавачот, е за да се спаси време на двете страни на патот. Плоча број : СФТ-E656, taobao.
Електронски производи, особено сличен на овој вид на DIY производи, потребата за одреден електронски технологија, ако сте еден лаик, ве молиме да се купи внимателно. Моќност, излезна користење на завртка завртка тип терминали, жици е многу погодно.com!
Задоволни се сеќавам да се игра 5 поени о! Ми даде признание, да ви даде неограничен број на изненадувања!
TDA7265 профил :
·TDA7265st Hi-Fi SONYN-20 N-35 GN-45 GN-50 GDIYTDA7265
·TDA726525 V30 W6~25 V
. Аудио влез во три начини : зезнав тип 3 P терминали, 3 P pin приклучок и мали lotus, lotus седиште производство кога стандардниот интерфејс (C интерфејс подолу), треба да се конвертира во други влезни порти ве молиме да се јавите на сопственикот во Слободен модификација Или во продавница за да купат одредени делови од нивните сопствени модификација.
Сите DIY во продавница за богатите посебен кабел (СФТ) дизајниран од страна на независен производ, домашните.
Оваа власт засилувач одбор конфигурација е сликата што гледате, има радијатор, ќе треба да се купи други додатоци, жица во продавницата, ве молиме да барате клучни зборови.
Погоре е "горење постар брат" DIY видео, во 2013 неодамнешната купувачот DIY видео (copy link to the ОДНОСНО барот за отворен
Моќта засилувач одбор бидејќи на пазарот е во кратки снабдувањето, е надвор од акциите на ситуацијата, сега е доволно снабдување! Толку долго како што можете да пука место, 16 дена пред денот на истиот ден. Моќ филтер capacitor 25 V/3300 UF electrolytic capacitor, капацитетот на TDA7265 е доволно, можете исто така да се зголеми филтер capacitor, 4700 UF и 3300 UF нозе се исти. Две op amp NE5532 напојување со користење 7812 и 7912 да се направи регулаторот, за да се обезбеди стабилност на претходното коло.
Оваа продавница на сите бебе од стандардната цена и испорака такса се цена, па купувачи не се купи со губење на време зделка 150 јуани, голема количина на преговара.6 mm стаклени влакна одбор FR-4. Затоа што на мала стока, се врати, се врати да плаќаат поштарина, се согласија за целосна наплата на продавницата веднаш по добивањето на враќање; потреба за размена на еден круг-патување поштенски; нема враќање или замена ве молиме потврда на плаќањето и пофалби, лоши одби било каква причина, кои се земе плаќање се согласија оваа клаузула не се согласуваат со Шен филм, ви благодарам за вашата соработка.
Моќност засилувач одбор параметри :
Напојување напон : AC двојно AC9 V-15 V, се препорачува напон за двојно AC12 V, 30 W трансформатор. Специјално дизајнирани за греење производители, тежина од околу 150g, големи динамични репродукција е само топло, нема нарушување предизвикано од прегревање. Посебна забелешка : поради заштита на TDA7265 коло, моќта засилувач за прв пат, постојат околу 3-8 секунди задоцнување звук, ве молиме да бидете трпеливи, не погрешно веруваат дека е грешка.
Cid) определба : откако ќе ја прими стоката навремено да се обидете да најдете било какви проблеми со квалитетот или не се задоволни со консултации во рок од 48 часа наплата или замена.

Главните својства

Компатибилен Марка/Модел:
Никој
Бренд Име:
BINFUL
is_customized:
Yes
НЕМА.:
СФТ-E656

Избор на купувачот