Новородените Деца Бебе Момчиња Девојчиња Памук Jumpsuit Bodysuit Тимови Облека Младата Нови Пристигнување Момче Девојка Печати Без Ракави Bodysuits
Ново

Новородените Деца Бебе Момчиња Девојчиња Памук Jumpsuit Bodysuit Тимови Облека Младата Нови Пристигнување Момче Девојка Печати

DEN 162.00
DEN 215.52

Во форма достапна за нарачката

Опис
ДОБРЕДОЈДОВТЕ на Квалитетот е на прво со најдобра услуга. клиенти сите се наши пријатели. - Моден дизајн,100% Сосема Нов и висок квалитет! - Материјал : 100% Памук - Боја : Како што е прикажано на слики - Листата ги Вклучува : Едно Парче Бебе Цртан филм Romper - Димензии : 70/80/90/100 Cm
Големина На Табелата :
Внимание plz : Ако вашето дете е чаби, ние препорачуваме избор на поголеми димензии, благодарение. Големина Препорачува Возраст Мерење (Cm) Должина Биста *2 70 0-6 Месеци 49 26 80 6-12 Месеци 52 27 90 12-18 Месеци 55 28 100 18-24 Месеци 58 29
Големина Препорачува Возраст Мерење (Инчи) Должина Биста *2 70 0-6 Месеци 19.29 10.24 80 6-12 Месеци 20.47 10.63 90 12-18 Месеци 21.65 11.02 100 18-24 Месеци 22.83 11.42 Внимание plz : Ако вашето дете е чаби, ние препорачуваме избор на поголеми димензии, благодарение. ^_^
Таму е 2-3% разлика според упатство за мерење.
ве молиме проверете ги мерење на табелата внимателно пред да го купи објектот.
1 инч = 2.54 см
Ве молиме имајте предвид дека благо боја разлика треба да биде прифатлив се должи на светлина на екранот.
Она Што Го Добив :
1 x Бебе Romper
Преглед :
На 19-Јуни-17 во 08 : 49 : 09 BST, продавачот додадени следните информации :

Главните својства

Дете НИ Големина:
3M, 6M, 12M, 18 МИЛИОНИ
Бренд Име:
pudcoco
Број На Модел На:
Бебе Момчиња Девојчиња Памук Jumpsuit Bodysuit
Материјал:
Памук,Полиестер
Пол:
Бебе Девојки
Стил:
Моден
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
Шаблон Тип:
Геометриски
Јака:
О Деколте
Одговара:
Одговара точно на големина, заземаат својата нормална големина
Тип На Објект:
Bodysuits
Одделот За Името:
Бебето

Избор на купувачот