Дигитални ПИД Температура Контролер Контрола CD901 100-240VAC 0-400Centigrade NC Излез: Реле
Ново

Дигитални ПИД Температура Контролер Контрола CD901 100-240VAC 0-400Centigrade NC Излез: Реле

DEN 848.00
DEN 892.80

Во форма достапна за нарачката


Опис
Дигитални ПИД Температура Контролер Контрола CD901 100-240 VAC 0-400 C Пакет се вклучени : 1x ПИД Дигитални Температура Контролер
Модел : CD901(FK02-M. AN-НН) Текст : К Тип Излез : Реле Набавка : 100-240 VAC 50/60 Hz Опсег : 0-400 C (целзиусови степени степен) Големина : 10.8 cm x 9.5 cm x 9.5 cm
Пакет се вклучени : 1x ПИД Дигитални Температура Контролер 1x К тип thermocouple производот е новиот температура контролер, можат да извршуваат висока прецизност и контрола со помош на голема LED дисплеј, погодна за долги чита, и лесно да се следи температурата статус, стандардните модели со најновите независни корекција функција, може да автоматско поправање ПИД постојана греење/ладење на чекање за дигиталната комуникација, температура алармот, грејач исклучување на алармот (3 фаза грејач може да се користи) контрола прстен скршени аларм функција за да изберете од да се Применуваат со чекор контрола, 2 независни ПИД контрола за греење/ладење во текот температура, притисок, ниво, пренесен, итн. Широко се користи во авто систем во линија на лесна индустрија, хемија, машини, металургијата, керамика, petrification индустрија, или за контрола на температурата и да се прилагоди систем на храна и пијалоци; печка; furnance, пластични екструдер греење процес итн
***** Испорака : ***** Брод на САД : 7-15 дена Бродот за други земји : 7-25 работни дена

Главните својства

Дисплеј Тип:
Дигитални
Моќност Тип:
полнач
Употреба:
Индустриски
Стил:
Стои и на Ѕидот Виси
Бренд Име:
VIDONIA
Теорија:
температурата контролер
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под
Број На Модел На:
CD901
Макс Мерење На Температурата:
120°C & Над

Избор на купувачот