2017 Луксузни Жолта Пром Фустани Отворени Врати Vestido Де Феста Оглавник Beading Chiffon Формално Вечер Наметки За Жените Партија Облечи
Ново

2017 Луксузни Жолта Пром Фустани Отворени Врати Vestido Де Феста Оглавник Beading Chiffon Формално Вечер Наметки За Жените Партија

DEN 7301.00
DEN 8112.00

Во форма достапна за нарачката

П : Како можам да бидете сигурни дека јас сум нарачување на правото големина? О : Кога да нарачате облека за вашиот специјален повод онлајн, во право си да се плаќаат поголемо внимание за добивање на големината право! Бидејќи ние сме една меѓународна компанија, нашата облека може да се изврши поголем или помал од стандардните големини што се користи за да се. Вашиот објект е со големина што го наредил, но не и одговара Фустани или облека која не одговара правилно, но одговараат на спецификациите, ќе нареди да се врати или да се разменуваат. Големината или Монтирање Прашања, Како и на сите наши фустани и облека е страна-пораби и обичај скроени, на готовиот gown може да се разликува од приближно еден или два инчи во која било насока на одредени мерења. Ве молиме имајте предвид,ние имаме 3 или повеќе шивачка да се измери фустан големина пред да се испраќаат,доколку големината не е иста како и детали у ни покаже, ние не ќе го испрати надвор до ист како и детали у ни покаже, па големината мора да биде во право,ако у најдете фустан не одговара на вашето тело,ве молиме проверете ја големината у ни покаже и да се измери себе тело,проверете дали у ни покаже точната големина;ве молиме исто така, наведуваат : ние само обичај се облекуваат според слика,па тоа е многу тешко што се облекува исто како слика,па,ако u само не ми се допаѓа фустанот,ние не може да го прифати наплата;надевам u може да се разбере ова, и ве молиме да го прочитате политика на враќање внимателно пред цел. П : дали Ќе бидам во можност да го смени мојот фустан ако јас го примам него и тоа не одговара точно во право? А : ве Молиме имајте предвид,ние имаме 3 или повеќе шивачка да се измери фустан големина пред да се испраќаат,доколку големината не е иста како и детали у ни покаже, ние не ќе го испрати надвор до ист како и детали у ни покаже, па големината мора да биде во право,ако у најдете фустан не одговара на вашето тело,ве молиме проверете ја големината у ни покаже и да се измери себе тело,проверете дали у ни покаже точната големина; П : Ќе фустан изгледа токму како што се прикажани на сликите? А : ве молиме исто така, наведуваат : ние само обичај се облекуваат според сликата,па затоа е многу тешко што се облекува исто како слика,па,ако u само не ми се допаѓа фустанот,ние не може да го прифати наплата;надевам u може да се разбере ова, и ве молиме да го прочитате политика на враќање внимателно пред цел.Ако сте со нарачување custom-големина фустан, тоа е особено важно за да ја добиете вашата мерења точно во право. Ве молиме да ги прочитате овие услови темелно пред ставање на вашата понуда.Ако вашиот големина fluctuates или ако сакате да го измените се облекуваат малку, ние секогаш оставете неколку инчи во шевовите, така што вашата локална се прилагоди лесно може да се направи измени колку што е потребно. Исто така, наведуваат дека ги следи прилагодувањата може да се разликува од компјутер на компјутер и може да ја нарушат вистинските бои. Како нашите фустани и облека е направен со дополнителни ткаенина во шевовите, можете да направите мали приспособувања на локално се прилагоди, на свој трошок. Обичај природата на нашата фустани значи нашата откажување и Политика на Враќање е построги од други предмети, така што е важно да се цел внимателно. Бидете сигурни да проверите на нашата мерење водич. Да се осигура дека вашиот објект се уште ќе ви одговара совршено, нашите казанџии направивме сите наши фустани со дополнителни ткаенина во чини да се овозможи мала големина измени за да може да се направи лесно.

Главните својства

боја:
Црна, Сина, Кафена, Златна, Сива, Зелена, боја на слонова коска, Каки, Розова, Виолетова, Црвена, Бела, Шампањ, прилагодено боја
НИ Големина:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 14W, 16, 16W, 18W, 20W, 22W, 24W, 26W
Повод:
Матурска
Тип На Објект:
Пром Фустани
Sleeve Стил:
Исклучување на Рамо
Вграден Градник:
Yes
Деколте:
Оглавник
Декорација:
Pleat,Beading
Вистински Слики:
Yes
Воз:
Никој
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
Бренд Име:
ELNORBRIDAL
is_customized:
Yes
Материјал:
Spandex,Памук,Rayon
Фустани Должина:
Кат Должина
Силуета:
Труба / Сирена
Ткаенина Тип:
Chiffon
Број На Модел На:
Vestido де феста
Половината:
Природни

Избор на купувачот