C32 ICL8038 сигнал генерација модул / синусен облик / триаголен бранов / квадратен бран /8038 модул
Ново

C32 ICL8038 сигнал генерација модул / синусен облик / триаголен бранов / квадратен бран /8038 модул

DEN 384.00

Во форма достапна за нарачката


8038 основните функции се како што следува :
(1) Работен напон : + 12 V ~ + 25 V (2) Триаголник бран, квадратен бран и синусен облик. (3) Фреквенциски опсег : 10 HZ ~ 300k Hz (4) ниско нарушување синусен облик : 1%
(5) Должност циклус : 2% ~ 98%
(6) Ниска температура лебдат : 50ppm/
(7) Триаголен бранов излез линеарност : 0.1% Модул карактеристики објаснети како што следува : ефект на заварување модул е како што следува :

Главните својства

Компатибилен Марка/Модел:
Никој
Бренд Име:
BINFUL
is_customized:
Yes

Избор на купувачот