36W LED Помине Фен - Бела Светлина Помине Светилка Брзо Сушење За Нокти & Ноктот Гел лак Лекување Маникир Нокти Алатки
Ново

36W LED Помине Фен - Бела Светлина Помине Светилка Брзо Сушење За Нокти & Ноктот Гел лак Лекување Маникир Нокти Алатки

DEN 1411.00
DEN 2880.00

Во форма достапна за нарачката


Приклучок : САД/ЕУ/велика БРИТАНИЈА/AUPls да ни кажете каков вид на приклучокот ви се допаѓа. Или ние ќе испрати случаен избор!
Опис : Ова е многу професионален лак фен, со кој ќе се обезбеди салон ниво нега за двете ноктот и ноктот. Ова ДОВЕДЕ помине светилка е различен од традиционалните УВ ламба, и тоа може да се излечи не само УВ помине лепак, но исто така и други вид на гел ноктите лепак Карактеристики : Притиснете за on-off копчето за 2 секунди за да се префрлате својата енергија од 36 W да 22 W. 3 за време на поставување : 30 секунди, 60 секунди или 90 секунди. Овој вид на LED извор на светлина ги опфаќа поширок спектар на ултравиолетови бенд, погоден за сушење на ноктите УВ-лепак, градител gule, гел лак, скулптури гел, гем лепак и LED помине гел. Нема потреба да се грижите за разлика вашите нокти гел Споредување со ултравиолетова светлина, тоа е поблиску до бела светлина, која обезбедува corlor гел на ноктите. Нејзината светлина е без штета за нокти, очите и кожата, заштита на вашите раце од тоа да биде црна. Топлински зрачење дупка и фан дизајн може да се излади машината постојано за 30 секунди, заштита на машина од прегрее.

Главните својства

Тип На Објект:
Ноктите Фен
Тип:
Led светилки
Тежина:
1KG
Големина:
155*195*88mm
Стоковните Квалитет, Сертификација:
3C,CE
моќност:
36w
Извор На Енергија:
Електричен
Напон:
100-240V, 50-60Hz
Број На Модел На:
НД-36WLED
Материјал:
ABS+LED Светилка
Приклучоци Тип:
САД/ЕУ/велика БРИТАНИЈА/AU приклучок
боја:
Бела
моќност:
22W & 36W (може да биде вклучен)
Време:
30 секунди, 60 вториот, 90 втор
живот:
повеќе од 20000 часа
сертификација:
CE & ROHS
Тежина:
0.7KG

Избор на купувачот