Spcycle 2018 Нов Модел Јаглерод Патот MTB Чакал Велосипед Рамка Целосна Јаглерод Чакал Велосипед Рамка Cyclocross Диск Патот Велосипед Frameset
Ново

Spcycle 2018 Нов Модел Јаглерод Патот MTB Чакал Велосипед Рамка Целосна Јаглерод Чакал Велосипед Рамка Cyclocross Диск Патот

DEN 24733.00
DEN 32544.00

Во форма достапна за нарачката

Преку Оска/QR Чакал Cycloross Диск Рамка Модел НЕ SP-R119 Тип 2018 Нови Чакал Рамка Материјал Toray T1000 Карбонски Влакна Големина 49/52/54/56cm Завршувањето Мат/Сјајни Големина на Тркало За 700 C*40 или 27.5 er*2.1 Гуми Тип Компатибилен За Двете Патот И MTB Гуми Оска Spec QR : Пред 100*9mm, Заден 135*9mm; Преку оска : Пред 100*15mm, Заден 142*12mm Кабел Рутирање Сите Внатрешни Кабел Тежина 1050+/-50g Дното Заградата Тип BB386 (46*86 MM) Слушалки 1-1/8" да 1-1/2",Конусни Седиште Пост Посветена Seatpost Derailleur Систем Механички Derailleur И Di2 Гаранција 2 Години Frameset QR Тип : Вклучувајќи Рамка+Работна+Seatpost ( Слушалки,Стега, BB386 Како Дар)
Преку Оска Тип : Вклучувајќи Рамка+Работна+Seatpost ( Слушалки,Стега, Преку Оска , BB386 Како Дар)
【Преку оска Тип 】
【Брзо Ослободување Тип 】

Главните својства

боја:
Тежина:
1050+/-50g
Употреба:
Планински Велосипеди,Велосипеди На Патот
Материјал:
јаглерод
Свитлива:
No
Бренд Име:
Spcycle
Број На Модел На:
ST-F119
is_customized:
Yes
Површинска Обработка На Владата:
Сјајни / Мат
Употреба:
Чакал Рамка
Дното заградата:
BB386
Слушалки:
1-1/8 да 1-1/2
Материјал:
Toray t1000 Карбонски Влакна
ткаат:
UD Црна
Рамка Тип:
Компатибилен за Брзо ослободување и Преку оска
Тип на гуми:
700*40C или 27.5 er*2.1
Преку оска Spec:
ПРЕД
QR Spec:
ПРЕД

Избор на купувачот