JIGU оригинална Батерија 6JHCY 6JHDV ЗА DELL ЗА Alienware 17 R2 ALW17ED-1728 1828T 2728 3728 3828 4738 4838 ALW17ER-4738
Ново

JIGU оригинална Батерија 6JHCY 6JHDV ЗА DELL ЗА Alienware 17 R2 ALW17ED-1728 1828T 2728 3728 3828 4738 4838 ALW17ER-4738

DEN 2880.00

Во форма достапна за нарачката


100% Оригинални батеријата
100% гаранција тестирани ok (ок) пред испорака
Може да се види споредбата на слики, од формата на батеријата и батеријата интерфејс и понатаму да се утврди вашата батерија потреби.
ЗА Dell 6 JHDV лаптоп батерии може да го замени следните дел број : ЗА DELL 6 JHCY 6 JHDV 6 JHDV лаптоп батеријата е компатибилна со следниве модели : ЗА DELL ЗА Alienware 17 R2 ЗА ALW17 ED-3828 ЗА ALW17 ED-1728 ЗА ALW17 ED-4738 ЗА ALW17 ED-1828 T ЗА ALW17 ED-4838 ЗА ALW17 ED-2728 ЗА ALW17 ER-4738 ЗА ALW17 ED-3728 ЗА ALW17 ER-4838

Главните својства

Бренд Име:
JIGU
Капацитетот На Батеријата:
>5001 MAh
Тип:
Li-Ion
Компатибилен Бренд:
DELL
Батеријата Напон:
14.8 V
Број На Модел На:
6JHCY
Пакет:
Yes
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Тип На Производ:
Oriainal Батеријата
Пакет:
Индивидуални браун неутрален кутија
гаранција:
2 години гаранција

Избор на купувачот