2.2 инчен TFT колор LCD екран сериски SPI модулот поддржува УНО Р3 развој одбор 176*220
Ново

2.2 инчен TFT колор LCD екран сериски SPI модулот поддржува УНО Р3 развој одбор 176*220

DEN 384.00

Во форма достапна за нарачката


Модул со отворен код преземање (на пребарувачот лентата за адреса отвори) : pan.baidu.com/s/1nt Dix Jz 2.2 инчен SPI сериски екран со backplane модул, барем само треба да се вози 4 IO
Големина : 2.2 инчен SPI сериски автобус Резолуција : 176*220 Вози IC : ILI9225 Функции на овој модул се : 1 поддржуваат различни видови на Arduino единствен чип, без никакви жици 2 интегрираниот напонски регулатор IC, поддршка 5 V од 3,3 V напојување 3 одбор ниво конверзија шема може да биде целосно компатибилен со 5 V/3.3 V IO ниво, Поддршка на различни единствен чип IO конекција 4 интегрирано осветлување контрола коло, можете да ги контролирате on-off или PWM затемнување, 5 интегриран SD картичка проширување коло, 6 задржани SPI ФЛЕШ фонт коло за да се овозможи експанзија на апликации со Отворен код за споделување, заеднички напредок! Обезбеди многу сеопфатна поддршка на информации, Прво преземање на информации да прочитате за задоволство на купувачите,
Тест видео адреса : 2.2 инчен SPI сериски модул тест -Mini STM32 видео демо адреса (на пребарувачот лентата за адреса отворен) v.youku.com/v_show/id_XNjc1 Nz U3 Mzg0.html 2.2 инчен SPI сериски модул тест -Arduino UNO/Mega2560 видео демо адреса (на пребарувачот лентата за адреса отворен) v.youku.com/v_show/id_XNjc1 Nz U3 NDE2.html Секој модул овој модул може да бидат принудени да се обезбеди целосен сет на информации Модул поддршка на податоци :
1.C51 изворниот код, STM32 изворниот код, Arduino изворниот код
2.C51, STM32, Arduino возачот жици упатство
3 модул инструкции, шеми, големина на табелата
4 LCD прирачник, возачот чип податоци упатство
5 слики, текст, софтвер за моделирање (претстави)
6 за да се обезбеди основните возачот техничка поддршка Модул кат големина на табелата :
Комплетна поддршка на материјали, обезбедување техничка поддршка! Отворен код споделување на датотеки, преземете адреса : (на пребарувачот лентата за адреса отворен) pan.baidu.com/s/1nt Dix Jz

Главните својства

Компатибилен Марка/Модел:
Никој
Бренд Име:
BINFUL
is_customized:
Yes

Избор на купувачот