Трговија на големо, светот е најмалиот, најновите МИНИ ELM 327, Bluetooth, OBD2, V1.5 10 наваму
Ново

Трговија на големо, светот е најмалиот, најновите МИНИ ELM 327, Bluetooth, OBD2, V1.5 10 наваму

DEN 479.52

Во форма достапна за нарачката


Elm327 е возило на високо-технолошки електронски производи, мултифункционален, полн опсег, со синхронизирање со on-board ЕКИ компјутерски интерфејс и податоци за следење, разбирање на електронски систем за контрола на возило тело електронски; исто така, може да се постави со автомобил ЕКИ компјутерски систем на возилото внатрешни функции, направи возачи повеќе човечки можат да користат сопствен автомобил. Не само што е информациски дисплеј, систем, и е многу моќен откривање на грешка опрема, за да се разбере дали возилото е грешка, системот може да биде многу јасно вина информации во форма на текст може да се појави на екранот, со елиминирање скриени грешка информации за возилото, но, исто така, може да се обезбеди гаранција на возилото да ја пронајдете грешка што е можно поскоро. Може да се направи соодветен третман навремено, за да се заштитат интересите на сопствениците. Карактеристики на производот : ELM327 (Bluetooth) е најновата алатка за скенирање врз основа на персонален компјутер (PC). Тоа ги поддржува сите OBD-II протоколи и е компатибилен со многу софтвер. Излез протокол е која е интерфејс со компјутер (лаптоп) со USB интерфејс. Поддржани OBD-II протокол : ISO15765-4 (МОЖЕ да) ISO14230-4 (KWP2000) ISO9141-2 J1850 VPW J1850 PWM Излезен интерфејс : Bluetooth LED индикатор : OBD се пренесува на / примање, RS232 се пренесува на / примање, напојување Оперативен напон : 12 V (со краток спој / текот напон заштита функција) Софтвер опис : OBD-II софтвер кој се користи од страна на ELM327 USB е слободен софтвер. Откако ќе се поврзете на компјутер со on-board компјутерски хардвер во автомобил, можете да го добиете информации што ви треба од на-табла компјутер со користење на софтвер. Софтверски интерфејс е пријателски и корисни за корисникот. Софтверска поддршка платформа : Windows XP, Windows, 7/8, Android, Symbian, WP7, ППЦ и други системи. Софтвер карактеристики : Софтвер може да го направите следново : Прочитајте грешка дијагноза кодови, генерички и производителот специфична, и прикажување на нивните значење (база на податоци има повеќе од 3000 на општиот код дефиниција) Јасна грешка во кодот и да го исклучите МИЛИ (check engine индикатор) Прикаже тековната сензор податоци, вклучувајќи : Моторот брзина во минута (ВРТЕЖИ во минута) Пресметува оптоварување вредност Coolant температура Гориво систем статус Брзина на Краток рок гориво услови на Долг рок гориво услови цела притисок на Вбризгување на однапред време Доза температура на Воздухот брзината на Апсолутната позиција на гас вентил Кислород детекција на напон поврзани со краток рок на гориво државата Гориво систем статус Гориво притисок Постојат многу други податоци за потрошувачка на гориво за следење... Иднината карактеристики на софтверот : Податоци листи прикажување и снимање на трупци Замрзнување рамка податоците Континуирано и discontinuous кислород откривање резултати ..

Главните својства

боја:
Црна
Бренд Име:
MLLSE
Специјални Функции:
Bluetooth

Избор на купувачот